Teatralne Lustra 2018 – nasze nagrodzone zespoły

SPEKTAKL  „KAJA I GERDA” NAGRODZONY
Kolejna nagroda w 7. Konfrontacjach Teatrów Dzieci i Młodzieży „Teatralne Lustra” powędrowała do twórców spektaklu „Kaja i Gerda” , działających w ramach koła teatralnego „Miszmasz”.
W skład zespołu weszli uczniowie:
– z klasy 4 a: Ivana Chmura, Amelia Kozioł, Jagoda Mila, Julia Zelek, Maciej Żurek, Emilia Górka, Julia Maciaś
– z klasy 4 b: Zofia Baniak, Maja Gorzelak, Wiktoria Żak
– z klasy 4 c: Antonina Maciasz, Kacper Maciejowski
– z klasy 5 b: Julia Wójcik, Franciszek Osyba
– z klasy 5 c: Emilia Sacha
– z klasy 5 d: Natalia Legutko
– z klasy 6 c: Julia Chrabąszcz, Rozalia Zelek
Przedstawienie nawiązuje do motywów andersenowskiej  baśni o Królowej Śniegu. Dwie tytułowe bohaterki, przeżywając, każda na swój sposób, spotkanie z zimną i wyrachowaną władczynią, mierzą się z różnymi wyzwaniami. ,,Dam ci cały świat i parę łyżew na dodatek!”- obiecuje królowa. Czy  można się oprzeć takiej pokusie? Jaką cenę przyjdzie zapłacić? Spektakl niesie uniwersalne przesłanie, że  jeśli tylko chcemy, możemy zmienić świat i pokonać zło. Wystarczy „uwierzyć w miłość”.

NAGRODA DLA „ŚPIĄCEJ KRÓLEWNY”
Podczas tegorocznych Konfrontacji Teatrów Dzieci i Młodzieży „Teatralne Lustra” po raz pierwszy  zaprezentowała się grupa młodsza  koła teatralnego „Miszmasz”, składająca się z uczniów klas trzecich .  Debiut młodych aktorów okazał się bardzo udany, ponieważ przygotowane przez nich przedstawienie pt. „Śpiąca królewna” zostało uhonorowane nagrodą.
W szeregach młodszej części koła teatralnego naszej szkoły znaleźli się uczniowie klasy III a: Lena Lewandowska, Maria Cichońska, Aleksandra Mietła, Klaudia Kondziołka, Magdalena Stanisławczyk, Leonard Popiela, Magdalena Wójcik, Amelia Mrówka, Julia Nadolnik, Maja Styrna oraz III f: Magdalena Wrona i Emilia Kita. Młodszych kolegów wspierali Maja Gorzelak z klasy IV b i Franciszek Osyba z klasy V b, wcielając się w role Królowej i Króla.
Spektakl „Śpiąca królewna” nawiązuje do klasycznej i wszystkim znanej baśni. Jednak w  tym wydaniu bajkowy świat jest przywoływany za pomocą …. poduszki, która potrafi stać się tacą, becikiem a nawet wieżą. Wszystko to dzieje się za sprawą niczym nieograniczonej dziecięcej wyobraźni.
Opiekunowie koła teatralnego „Miszmasz” serdecznie dziękują rodzicom uczniów i wychowawczyniom klas III a i III f za pomoc i wsparcie w przygotowaniu spektaklu.

WYRÓŻNIENIE DLA ZESPOŁU „TAKIEJ SUKIENKI”
Trzecim zespołem, który reprezentował nasza szkołę podczas 7. Konfrontacji Teatrów Dzieci i Młodzieży „Teatralne Lustra”, była grupa młodzieżowa koła teatralnego „Miszmasz”. Zespół ten tworzyły uczennice:
– z klasy 6 c: Julia Chrabąszcz, Rozalia Zelek
– z klasy 7 a: Wiktoria Łanocha
– z klasy 7 b: Rebeka Sowa, Zuzanna Sacha, Katarzyna Stanisławczyk
Dziewczęta w spektaklu zatytułowanym „Taka sukienka”  wcieliły się w role bohaterek Mickiewiczowskich ballad: „Romantyczności”, „Świtezianki” i „Lilii” . Przypomniały, że  warto patrzeć „oczyma duszy” i że każda wina musi zostać ukarana.
Zespół Konsultantów docenił powiew ducha romantyzmu w eleganckiej formie i przyznał grupie młodzieżowej wyróżnienie 1. stopnia.