Konkursy historyczne 2018 r

Ogólnopolski  Konkurs  Historyczny  ,,Krąg ’’

W  tegorocznej edycji konkursu, którego organizatorami są : Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej  ,,Pokolenie” w Warszawie i  Wydział  Nauk  Historycznych  i  Społecznych  Uniwersytetu  Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, wzięło udział  11 uczniów z naszej szkoły: Armand Cichostępski  z kl.VI a ,  Wiktoria Rudnicka z kl. VI a ,  Sandra Janicka z kl.VI b,   Wiktoria Kica z kl. VI c , Aleksandra Krokosz z kl.VI c,  Kamil Płoński z kl. .VIc,  Klaudia Sambor z kl. VI c,  Patrycja Sławek z kl. VI c,  Maja Zachara z kl.VI c, Tomasz Gorzelak z kl. VII b.

Maja Zachara była autorką pracy indywidualnej ,,Sławni Polacy – wodzowie i żołnierze  ‘’.   Pozostali pisali test konkursowy  pt . ,, Państwo Jagiellonów’’ ,który  dotyczył najważniejszych wydarzeń w historii Polski a także polskich tradycji , obrzędów i zabytków.

Wyróżnienie na szczeblu krajowym jury przyznało Karolinie Hebdzie. Wyróżnienie  i I miejsce w szkole zdobyła Klaudia Sambor . Wyróżnienie i II miejsce w szkole – Tomasz Gorzelak, Sandra Janicka, Kamil Płoński. Wyróżnienie i III miejsce w szkole -Aleksandra Krokosz, Wiktoria Kica. Wyróżnienie i IV miejsce w szkole – Patrycja Sławek. Wyróżnienie i V miejsce w szkole – Wiktoria Rudnicka

XV  Ogólnopolski  Konkurs  Poetycko – Plastyczny : ,, Błogosławiona Karolino , świeć nam przykładem…’’

Organizowany  przez Zespół  Szkolno –Przedszkolny, oddziały PG  im. Bł. Karoliny  Kózkówny  w  Woli  Radłowskiej  i  Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Tarnowie pod patronatem  Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Wzięli  w nim udział : Natalia Stachowicz  z kl. IV c , Nikola Stolarczyk z kl. IV c, Antonina  Zych z kl. IV c,   Wiktoria  Rudnicka  z  klasy VI a,   Justyna Olchawa z kl. VI a,   Aleksandra Krokosz z kl. VI c,  Patrycja  Sławek z klasy VI c,  Karol  Malec z kl. VI c – prace plastyczne   oraz Oliwia Stypka z kl. VI a i  Julia Waśniowska z kl. VI a – prace poetyckie.

Konkurs  – W drodze do wolności

Organizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 w Brzesku.   Celem konkursu było upamiętnienie postaci historycznych, które swoim życiem pokazały, jak ważne jest umiłowanie Ojczyzny, promowanie postaw szacunku dla przeszłych pokoleń ukazując, jak cenną wartością jest wolność i niepodległość, o którą walczyli. Z naszej szkoły udział wzięli:  Katarzyna Franczyk z kl. IV e , Zofia Baniak z kl. IV b, Gabriela Golonka z kl. V b,  Kornelia Woda z kl.VI b, Mikołaj Biliński z kl.VI c, Aleksander Chuchrowski z kl.VI a, Kacper Zachara z kl. VI a.  I miejsce zdobyła Gabriela Golonka .

Konkurs  wiedzy o  regionie

20.03.2018r. odbył  się  w naszej  szkole  coroczny  konkurs  wiedzy  o regionie.  Wzięło w nim  udział  23  uczniów  z klas czwartych, piątych  i  szóstych :   Gabriela Kornaś ,  Karolina Walczyńska,  Maria Solak,  Julia Wójcik,   Weronika Kabat,  Zuzanna Szczepaniak,  Kamil Dzień,  Dawid Koziński,  Gabriela Grzebieniarz, Emilia Sacha,  Amelia Sowa, Emil Matofij, Oliwia Stypka,  Wiktoria Rudnicka,  Vanessa Mierzwa, Julia Waśniowska, Kamil Serafin, Armand Cichostępski, Karolina Hebda, Klaudia Sambor,  Wiktoria Kica, Maja Zachara, Karol Malec. Pytania  konkursowe  dotyczyły przeszłości naszego regionu , zabytków , miejsc pamięci  narodowej , wybitnych przedstawicieli  ,, małej  ojczyzny’’.

I  miejsce  zdobyła  Klaudia Sambor  z klasy VI c, II miejsce  Maja Zachara  z klasy VI c, III miejsce  Oliwia Stypka z klasy VI a i Julia Waśniowska z  klasy VI a.

Gratulacje z życzeniami dalszych sukcesów.

Grażyna Pleśniarska – Gwizdała