IX edycja szkolnego konkursu wiedzy o M.Koperniku

IX edycja szkolnego konkursu wiedzy o Mikołaju Koperniku zakończona.

Dnia 08 lutego 2018 roku odbył się finał IX już edycji szkolnego konkursu wiedzy o Mikołaju Koperniku. Celem konkursu było jak co roku zapoznanie uczniów z postacią wielkiego Polaka, patrona szkoły, wszechstronnie wykształconego człowieka renesansu – Mikołaja Kopernika, oraz podkreślenie znaczenia jego odkrycia dla rozwoju cywilizacji. Konkurs podobnie jak w poprzednich edycjach przebiegał w trzech etapach: eliminacje, półfinał i finał klas III oraz IV-VII. Do eliminacji pisemnych przystąpiło ogółem 65 uczniów, w tym 24 z klas trzecich. W finale ustnym o laury i złoty medal z wizerunkiem Mikołaja Kopernika rywalizowało już tylko sześciu uczniów z klas III i 10 z klas IV-VII.
Z przyjemnością informujemy, że złoty medal, a tym samym pierwsze miejsce w kategorii klas IV – VII zdobył Aleksander Chuchrowski z kl. VI a, miejsce drugie w bardzo wyrównanej rywalizacji zajęła Katarzyna Put z kl. IV c,  tuż za nią na miejscu trzecim uplasowała się Maja Górka z kl. IV e.  Laureatami zostali także:  Sacha Mateusz z kl. IV d, Szymon Gaczoł z kl. V c, Wiktoria Górka z  kl. IV a,  Julia Kondziołka z klasy IV e, Gabriela Grzebieniarz z kl. V e oraz Zuzanna Szczepaniak z kl. V d.. W grupie klas III miejsce pierwsze, a tym samym  złoty medal zdobył ponownie Tymoteusz Krzywacki z klasy III e, miejsce drugie we wspaniałej rywalizacji wywalczył Mateusz Jankowski z kl. III b, a miejsce trzecie zajęła Hanna Pączek również z kl. III b. Laureatami konkursu zostali także: Amelia Majcherczyk i Jakub Wielgosz z kl. III d oraz Martyna Kubala z kl. III c.

Pytania do wszystkich etapów konkursu opracowane zostały przez p. Dorotę Wojtyś i wyciągnięte z zalakowanej koperty w dniu eliminacji, półfinału i finału. Podczas finału pytania zadawali członkowie komisji: p Dorota Wojtyś (przewodnicząca), p. Aneta Franczyk i p. Agata Wolszczak.

Wszystkim zwycięzcom i laureatom serdecznie gratulujemy nie tylko wspaniałej wiedzy o patronie szkoły i zdobytych wyników, ale także kulturalnej rywalizacji. Serdeczne podziękowania i gratulacje składamy także rodzicom i wychowawcom wszystkich uczniów, którzy przystąpili do konkursu. Osiągnięte wyniki na każdym etapie tego konkursu to wynik waszej pracy i wielkiego zaangażowania.

Wręczenie medali, dyplomów i rozdanie nagród odbędzie się na uroczystym apelu w obecności społeczności szkolnej.

Dorota Wojtyś