Październik Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2017r

Na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto jest organizowane od 1999 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Celem akcji jest promocja biblioteki szkolnej, propagowanie zainteresowania książką, rozbudzanie i kształtowanie kultury czytelniczej, podnoszenie poziomu czytelnictwa oraz zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły.

W tym roku, przy współpracy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku uczniowie klas młodszych wzięli udział w spotkaniu autorskim z panem Waldemarem Cichoniem oraz panem Przemysławem Wechterowiczem. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, a najbardziej aktywni otrzymali nagrody książkowe.
Na końcu spotkania każdy mógł otrzymać dedykację oraz autograf autora. Nasza biblioteka przygotowała, także dla swoich czytelników kącik ciekawej książki, gazetki i wystawy biblioteczne.