K. Sambor finalistką konkursu ortograficznego

Od września do listopada bieżącego roku uczniowie z województwa małopolskiego mogli  sprawdzić swoje umiejętności z zakresu ortografii, biorąc udział w V Małopolskim Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”. Konkurs został zorganizowany przez Fundację „Zawsze Warto” oraz Stowarzyszenie Polonistów pod honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty i Jacka Krupy – Marszałka Województwa Małopolskiego. Jego głównym celem było doskonalenie poprawnej pisowni  polskiej , z uwzględnieniem nazw własnych związanych z historią odzyskiwania niepodległości przez Polskę (1914/1918 – 1989).

W konkursie, który składał się z dwóch etapów,  wzięli również uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku.

Spośród 26 uczestników etapu szkolnego do zmagań na szczeblu wojewódzkim zakwalifikowała się Klaudia Sambor z klasy VI c (opiekun – p. Justyna Krzywacka). Ostatni etap konkursu odbył się 7 listopada w Krakowie. Po napisaniu dyktanda na wszystkich finalistów i ich opiekunów czekały ciekawe atrakcje  – koncert uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia im. J. I. Paderewskiego w Krakowie oraz zwiedzanie oddziałów Muzeum Narodowego.

Poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki. W etapie wojewódzkim wzięło udział 70 najlepszych uczniów z 500 szkół podstawowych z całej Małopolski. Tytuł laureata zdobyło 23 najlepszych finalistów. Klaudia, uzyskawszy 82, 5 punktu, znalazła się tuż za podium. Szóstoklasistce gratulujemy ogromnej wiedzy z zakresu ortografii, pracy i zaangażowania w przedsięwzięcie.