Kółko taneczne na świetlicy

… Taniec nie tylko bawi, ale daje pożytek , kształci i uczy.

W każdą środę o godzinie 15.00 w ramach zajęć na świetlicy odbywa się Kółko taneczne.

Zajęcia te powstały z myślą o uczniach, którzy szczególną uwagą darzą wszelkiego rodzaju zajęcia związane z muzyką i tańcem. Chciałabym, aby to kółko taneczne nie tylko rozbudzało i rozwijało umiejętności taneczne, ale również kształtowało nawyk zdrowego stylu życia poprzez ruch. Jest to bowiem bardzo atrakcyjna forma spędzania wolnego czasu.

Poprzez taniec , uczeń wyrabia sobie poczucie rytmu, słuchu, swobodę i elastyczność oraz harmonię ruchów, znosi napięcie mięśniowe, emocjonalne, daje odprężenie, relaksuje się.

Taniec w grupie rozwija umiejętność współpracy, stwarza możliwość wzajemnej pomocy, daje poczucie radości z osiągniętego wspólnie rezultatu. Pomaga w pokonywaniu nieśmiałości, a u wielu wyzwala postawę kreatywności, otwiera na twórcze poszukiwania.

Jeśli ruch jest dla ucznia przyjemnością, kształtuje w młodym człowieku systematyczność, odpowiedzialność, wiarę we własne możliwości i wytrzymałość w dążeniu do celu.

Barbara Bacik