Turniej Sztuki Recytatorskiej „Poszukiwania” 2017

W październiku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzypowiatowym Turnieju Sztuki Recytatorskiej „Poszukiwania”, który już od dziesięciu lat organizowany jest przez Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabnie, Dąbrowski Dom Kultury, Małopolskie Centrum Kultury „Sokół”  w Nowym Sączu i Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku. Zadaniem uczestników konkursu było zaprezentował dwóch utworów – jednego poetyckiego i jednego prozatorskiego, które powstały  w latach 1914 – 2014. Na każdym z trzech etapów konkursu ocenie został poddany dobór repertuaru, interpretacja utworów i ogólny wyraz artystyczny.

W eliminacjach rejonowych „Trójkę” reprezentowali: Julia Chrabąszcz z klasy VI C , Maja Zachara z klasy VI C, Rozalia Zelek z klasy VI C (opiekun: Justyna Krzywacka) oraz Franciszek Osyba z klasy  V B (opiekun: Edyta Szczepanek). Komisja konkursowa doceniła wyjątkowe umiejętności recytatorskie dwojga naszych uczniów: Franciszka Osyby, który został laureatem I miejsca i Mai Zachary – uhonorowanej  wyróżnieniem.

W etapie międzypowiatowym, który odbył 26 października w Regionalnym Centrum Kulturalno –  Bibliotecznym w Brzesku, naszą szkołę a zarazem powiat brzeski reprezentował Franciszek. Piątoklasista tym razem także zachwycił jury wspaniałą prezentacją wiersza Jana Brzechwy „Prot i Filip” oraz fragmentem prozy Astrid Lindgren i otrzymał zaszczytne – II miejsce.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za przygotowanie wspaniałych recytacji, a laureatom gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych osiągnięć.