Święto Drzewa

10 października 2017 roku uczniowie uczęszczający do szkolnej świetlicy wraz z opiekunami panią Lucyną Szot oraz panią Martą Mądry uczestniczyli w spotkaniu w Bibliotece Pedagogicznej z okazji Święta Drzewa. Wśród zaproszonych gości byli także przedstawiciele Nadleśnictwa oraz Starostwa. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego posadzenia drzewa, które było symbolem święta, a także pretekstem do rozmowy na temat ważności zieleni i drzew w naszym otoczeniu. Uczniowie wykonali piękne prace z darów natury, rozwijali swoją wyobraźnię klejąc kompozycje z liści drzew, kwiatów, szyszek i innych dobrodziejstw jesieni. Nie zabrakło też konkursów i zabaw. Dzie3ciaki sprawdzały swoją celność, rozgrywając konkurencję rzutu do celu czy też rozbijając piniatę z której wysypały się liczne smakołyki. Śmiechu nie było końca. Na zakończenie każdy z uczestników spotkania otrzymał upominki od pana leśniczego oraz pań z biblioteki. Spotkanie było bardzo ciekawe, panie z łatwością połączyły zabawę z ekologiczną wiedzą.