Lekcja biblioteczna w oddziale przyszpitalnym

W dniu 13.09.2017 r. odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym lekcja biblioteczna prowadzona przez pracownika RCKB w Brzesku panią Bernadetę Klimek.

Zajęcia rozpoczęły się od zaznajomienia uczniów ze specyfiką pracy biblioteki oraz prezentacją książek, które między innymi są dostępne w placówce. Bohaterem tych zajęć był Jan Brzechwa. Przeczytaliśmy mnóstwo wierszy m.in. „Dzik”, „Miś” czy „Kangur”. Dzieliliśmy się wspomnieniami i doświadczeniami związanymi z poszczególnymi zwierzętami. Następnie wykonaliśmy pracę plastyczną, w której znaleźli się bohaterowie wierszy.

Zajęcia płynęły tak szybko, że nawet nie zauważyliśmy kiedy nadszedł taki czas, w którym musieliśmy pożegnać panią Bernadetę. Obiecała jednak wrócić z kolejnymi ciekawymi propozycjami zajęć na co czekamy z niecierpliwością.