„Wiwat Maj, Trzeci Maj” Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja

„Wiwat Maj, Trzeci Maj” – to słowa piosenki, której nie może zabraknąć w pierwszych dniach obecnego miesiąca. Najpierw wybrzmiały one na uroczystościach zlokalizowanych na terenie naszego miasta, a następnie 4 maja w murach naszej szkoły.

Wszyscy uczniowie uczcili tę datę pamiętając o galowym stroju i śpiewając hymn państwowy. Pani Dyrektor już na początku akademii wprowadziła atmosferę powagi i refleksji, a następnie klasa 4 „A” pod kierunkiem swojej wychowawczyni – mgr Eweliny Struzik oraz ks. mgr Macieja Śmigacza i mgr Franciszki Janory zaprezentowała żywą lekcję historii. Uczniowie przeobrazili się w takie postaci jak król, Konstytucja, Polska oraz państwa zaborcze. Swoim młodszym kolegom pokazali, a starszym przypomnieli, dlaczego Trzeci Maja jest tak ważnym świętem, choć pierwsza w Europie konstytucja nigdy nie weszła w życie. Przedstawienie uświetnił chór przygotowany przez mgr Barbarę Zelek, a dekoracją zajęła się niezastąpiona mgr inż. Dorota Wójcik. Po występie czwartoklasistów wszyscy uczniowie naszej szkoły włączyli się w śpiewanie pieśni patriotycznych, a nastrój święta utrzymywał się do końca dnia.