Sukces koła teatralnego „Miszmasz” z PSP nr3
Koło teatralne „Miszmasz” działające w brzeskiej „trójce” zostało uhonorowane nagrodą w 6. Konfrontacjach Teatrów Dzieci i Młodzieży „Teatralne Lustra”, które odbyły się w dniach 9 – 11 maja 2017 r. w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku.
„Teatralne Lustra” to projekt artystyczno – edukacyjny, którego celem jest prezentacja dokonań teatrów dziecięcych i młodzieżowych regionu tarnowskiego oraz stworzenie możliwości wymiany doświadczeń i doskonalenia warsztatu teatralnego instruktorów i zespołów. Organizatorem przedsięwzięcia jest Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Brzesku. Honorowy patronat nad imprezą objął burmistrz Brzeska – Grzegorz Wawryka oraz starosta brzeski – Andrzej Potępa.
W tym roku na scenie zaprezentowało się dwadzieścia osiem zespołów teatralnych, które oceniał Zespół Konsultantów w składzie: Ziuta Zającówna – aktorka, reżyserka, Jacek Milczanowski – aktor, reżyser, scenarzysta oraz Bogdan Słomiński – aktor. Podczas uroczystego zakończenia Konfrontacji wręczono wyróżnienia i nagrody. Jedną z nagród przyznano grupie teatralnej „Miszmasz” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku za spektakl „Nibylandia”.
Autorką scenariusza jest pani Agata Kawalerczyk. O reżyserię, scenografię i muzykę zadbały pani Agata Kawalerczyk i pani Edyta Szczepanek. Kostiumy dla wróżek przygotowała pani Julita Chrabąszcz i pani Monika Kowal – Osyba. W przedstawieniu wystąpili młodzi aktorzy: Anna Mleczko, Karolina Płachta, Maria Kraj, Anna Zych, Zuzanna Kłeczek, Zuzanna Szczepaniak, Izabela Duch, Natalia Legutko, Joanna Gryz, Wiktoria Lwowska, Amelia Dadej, Julia Wójcik, Franciszek Osyba, Julia Wilk, Emilia Sacha, Emilia Janik, Julia Chrabąszcz, Rozalia Zelek, Emilia Żak, Maja Zachara, Katarzyna Stanisławczyk, Krzysztof Gadowski, Filip Pytka, Igor Grabowicz oraz Maja Gorzelak (w zastępstwie za Kamilę Zelek).
Spektakl opowiada o niezwykłej krainie Nibylandii, tej samej, w której niegdyś mieszkał Piotruś Pan. Natomiast dzisiaj miejsce to odwiedzane jest przez dzieci, którym szczypta fantazji wystarczy, by zobaczyć słonia lub żaglówkę w zwykłej kartce papieru. Nibylandia istnieje dzięki ich marzeniom i nieograniczonej sile wyobraźni. Każdy, kto czasem ma ochotę, aby się bawić, hasać i hopsasać ma prawdziwy powód, aby wyruszyć tam i z powrotem.
Koło teatralne „Miszmasz” uczestniczy w Konfrontacjach od 2011 roku. Do tej pory za zaprezentowane przedstawienia otrzymało kilka wyróżnień oraz dwie nagrody.
Magdalena Głowacka – Zastawnik