IV Powiatowy Festiwal Świetlicowych Grup Teatralnych

W Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 w Brzesku 27 kwietnia odbył się IV Powiatowy Festiwal Świetlicowych Grup Teatralnych pod hasłem „Grzecznym być, kulturę mieć-  Savoir Vivre, wystarczy chcieć”. Naszą szkołę reprezentowała grupa teatralna Twister, która wystawiła sztukę pt. „Dar  wróżek”. Wspaniały występ małych aktorów został nagrodzony II miejscem. Indywidualne wyróżnienia i nagrody w postaci dwuosobowych zaproszeń do Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie za wyjątkowe umiejętności aktorskie otrzymali: Katarzyna Michałczyk, Katarzyna Put, Antonina Zych i Kacper Maciejowski.

W przedstawieniu wzięli udział:

Kacper Maciejowski– narrator, Natalia Stachowicz-pasierbica, Antonina Zych-macocha, Katarzyna Put-Marysia, Antonina Maciasz-wróżka, Katarzyna Opioła– wróżka, Katarzyna Michałczyk-staruszka, Karolina Cięciwa-kobieta, Jakub Witkowski– królewicz

8 maja aktorzy grupy teatralnej Twister odwiedzili kolegów i koleżanki z oddziałów przedszkolnych w naszej szkole. Grając przedstawienie pt. „Dar wróżek” sprawili  ogromną niespodziankę wszystkim zebranym. Występ wywołał radość i został nagrodzony gromkimi brawami! Dzieci nie tylko obserwowały i podziwiały grę swoich starszych kolegów, ale również dostrzegły jak ważna jest życzliwość i pomoc potrzebującym. Tak więc występ miał charakter zarówno towarzyski, integracyjny jak i edukacyjny.

Opracowała: Magdalena Wojnicka