Światowy Dzień Książki 2017

Tradycyjnie 23 kwietnia obchodzimy „ Światowy Dzień Książki”- doroczne święto ogłoszone przez UNESCO ( w 1995r.) , którego ideą  jest popularyzacja  książki i czytelnictwa.  Nasza szkoła również włączyła się w obchody tego święta, którego finał  odbył się 25 kwietnia. Podczas uroczystości swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej pani Karina Legutek, Kierownik Oddziału dla Dzieci PiMBP pani Bernadeta Klimek, Kierownik Biblioteki Pedagogicznej  w Brzesku pani Alicja Koźmińska,  pani Maria Marek, pani Katarzyna Pacewicz-Pyrek  oraz Poeci Ziemi Brzeskiej: Anna Gaudnik, Helena Kural, Monika Jawor, Agata Podłęcka, Tadeusz Puzia, Dariusz Dzierwa.

Kolejny raz  uczniowie, nauczyciele i rodzice pokazali, jak można  bawić się treścią książki wystawiając spektakl pt. „Śnieżka”.Pomysł przenoszenia  starych baśni w nowe czasy z powodzeniem realizujemy już od kilku lat.  Udaje się to dzięki zaangażowaniu wielu osób. W przedstawieniu wystąpili:

Gabriela Dziegiecka – Ożóg – narrator,  Ks. Jacek Walczyk – narrator, Anna Duch – macocha, Monika Piechowicz – Śnieżka, Michał Seremak – królewicz, Katarzyna Pytel – lustereczko, Barbara Bacik – służąca, Franciszka Janora – gajowy, Ks. Maciej Śmigacz – wilk, Agnieszka Mastalska – Sowa – Czerwony Kapturek, Iwona Cięciwa – krasnoludek Leniuszek, Anna Gadowska – krasnoludek Czyścioch, Katarzyna Błędowska – krasnoludek Wesołek, Katarzyna Zelek – krasnoludek Smutuś, Judyta Multan – krasnoludek Piękniś, Agata Żak – krasnoludek Pracuś, Anna Biernat – krasnoludek Gburek, Krzysztof Gadowski – strażnik, Jakub Okas – strażnik. Kamila Górka i Maja Zachara zaśpiewały bajkowe piosenki pod kierunkiem pani Janiny Górskiej i pani Iwony Mikołajek.

Spektakl został przygotowany przez panią Anetę Franczyk, Lucynę Szot  i Katarzynę Iskrę.

Kolejnym działaniem podjętym w ramach obchodów Światowego Dnia Książki w naszej szkole  w ostatnich tygodniach były wystawy  oraz konkursy czytelnicze. Uczniowie klas 2,3,4,5 i 6 wzięli udział w konkursie „Pięknego Czytania” . Konkurs rozegrał się w dwóch etapach – klasowym i szkolnym . Laureatami zostali:

w kategorii klas II      I miejsce : Michał Garbień kl.2b,  Leonard Popiela kl.2a , II miejsce: Karolina Stec kl.2c,  Mateusz Jankowski kl.2b, III miejsce: Hanna Pączek kl.2b, Wyróżnienie: Jan Szczepanek kl.2e,Dominik Szwed kl.2f, Marcelina Topolska kl.2d

w kategorii klas III    I miejsce: Mateusz Sacha kl.3d, II miejsce: Róża Zyznawska kl.3d, III miejsce: Julia Klich kl.3a

w kategorii klas IV     I miejsce: Adrian Jemioło kl. 4c, II miejsce: Sebastian Świerczek kl. 4c, III miejsce: Karolina Płachta kl. 4e, Wyróżnienie: Kacper Mikołajek kl. 4b

w kategorii klas V      I miejsce: Julia Chrabąszcz kl. 5c, II miejsce: Julia Waśniowska kl. 5a, III miejsce: Karolina Hebda kl. 5b

W kategorii klas VI    I miejsce: Anna Zych kl. 6c, II miejsce: Maria Kraj kl. 6c, III miejsce: Zuzanna Pawełczyk kl. 6c, Wyróżnienie: Adrian Smaluch kl. 6d

Aneta Franczyk