Światowy Dzień Zdrowia

Jak co roku 7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. Upamiętniamy w ten sposób  powstanie Światowej Organizacji Zdrowia (7 kwietnia 1948 r.), a ponadto poruszamy aktualną problematykę z zakresu zdrowia publicznego. W tym roku  tematem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia jest depresja. Jest to bardzo ważny i narastający problem zdrowia publicznego. Dotyka on coraz większą liczbę osób niezależnie od wieku, pozycji zawodowej, statusu społecznego itp.

Na uroczystym apelu uczniowie klasy 6c zagrali scenki  mające na celu ukazanie  przyczyn depresji u uczniów. Pani higienistka Lidia Pabian wraz z  zaproszonym gościem Panią Agnieszką Świątkowską zajmującą się edukacją  zdrowotną  w  sanepidzie ogólnie scharakteryzowały chorobę u dzieci i młodzieży. Z  okazji Światowego Dnia Zdrowia w naszej szkole nauczyciele przeprowadzili dwa konkursy o tematyce zdrowotnej .  Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor wręczyła nagrody uczniom klas I-III w  konkursie plastycznym pt. „Małe i wielkie radości dziecka”, laureatami zostali:

miejsce I Julia Nadolnik, miejsce II Kacper Maciejowski, miejsce III Katarzyna Put , wyróżnienia otrzymały:  Nikola Chruściel i Amelia Majcherczyk

Uczniowie klas IV-VI  uczestniczyli w wielkim teście wiedzy o zdrowiu nagrody z rąk Pani Dyrektor otrzymali:

miejsce I Mateusz Stańczyk, miejsce II Kamila Zelek, Okas Jakub, miejsce III Śliwiński Szymon, Gorzelak Tomasz, Hudy Nadia

opracowała:  Magdalena Wojnicka