X Jubileuszowy Turniej Szkól im.M.Kopernika

Uczniowie naszej szkoły zdobywają III miejsce w X Jubileuszowym Turnieju Szkół im. Mikołaja Kopernika

Dnia 06 kwietnia 2017 roku na zaproszenie Szkoły Podstawowej w Mikołajowicach uczniowie naszej szkoły w składzie: Maria Kraj, Karol Kubala i Wojciech Majcherczyk z kl. 6c oraz Klaudia Sambor z kl. 5c pod opieką p. Doroty Wojtyś wzięli udział w X jubileuszowym Turnieju Szkół noszących imię M. Kopernika pod hasłem  „Mikołaj Kopernik znany

i nieznany” W turnieju wzięło udział 8 szkół. Głównymi celami turnieju jak co roku  było: szerzenie wiedzy o patronie szkoły i astronomii, rozwój współpracy między szkołami, rozbudzanie wyobraźni, pobudzanie do działań twórczych, doskonalenie umiejętności współpracy w grupie oraz kształtowanie umiejętności publicznego wypowiadania się i samoprezentacji. Realizacja zadań przez poszczególne drużyny sprzyjała wzajemnemu poznaniu się, integracji, a jednocześnie umożliwiła udział w nadzwyczajnej przygodzie edukacyjnej.

W czasie trwania turnieju uczniowie m.in. rozwiązywali multimedialny test ze znajomości podstawowych faktów z biografii patrona, najsłynniejszych wizerunków utrwalonych w ikonografii oraz ciekawych miejsc (miast) i instrumentów, z których korzystał astronom. Brali udział w konkurencjach sprawnościowych, układali wyrazy ze słowa Merkury oraz z dostarczonych przez organizatora materiałów, pochodzących z surowców wtórnych budowali kosmiczny pojazd, a jedynymi ograniczeniami były wyobraźnia i czas. Po zakończonych konkursach i podsumowaniu punktów drużyna z naszej szkoły zajęła III miejsce.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom SP w Mikołajowicach oraz Wójtowi Gminy Wierzchosławice za serdeczne przyjęcie, poczęstunek i miłą atmosferę.

Dorota Wojtyś