Treść artykułu

Nagrody rozdane !

W czwartek 23 marca w naszej szkole odbył się nadzwyczajny apel, który nie był podyktowany żadnym świętem, a mimo to był uroczystością szczególną dla dużej ilości naszych uczniów. Wielu z nich mogło w tym dniu odebrać niecierpliwie wyczekiwane uprawnienia, nagrody, dyplomy, wyróżnienia, a także gratulacje z rąk organizatorów konkursów, nauczycieli oraz pani dyrektor – mgr Doroty Wójcik.

Na początku apelu nowi użytkownicy ruchu drogowego, głównie uczniowie klas piątych, którzy zdali zarówno egzaminy teoretyczne, jak i praktyczne, otrzymali karty rowerowe.

Następnie uczniom, którzy zajęli pierwsze miejsca w VII edycji szkolnego konkursu wiedzy o Mikołaju Koperniku, czyli Tymoteuszowi Krzywackiemu z klasy II E oraz Wojciechowi Majcherczykowi z klasy VI C, zostały wręczone medale, a wszyscy laureaci dostali nagrody rzeczowe i dyplomy.  Nagrody odebrała także Anna Zych z klasy VI C za zajęcie III miejsca w V Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Życie zawodowe Mikołaja Kopernika” oraz I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Matematyczno-Plastycznym pt. „Matematyka – Lubię to!”. Magdalena Habryło z klasy III A otrzymała gratulacje za zajęcie I miejsca w Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym „Kaktus”. Wyróżnienia i nagrody odebrali również uczniowie, którzy wykazali się w konkursach historycznych oraz wiedzy o regionie.

Ważnym elementem uroczystości było wręczenie nagród za konkursy artystyczne. Pierwszym z nich był IV Szkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej. Uczniowie, którzy zajęli I miejsca w swoich kategoriach, zaśpiewali zwycięskie utwory. Aleksandra Pabian z klasy I B przeniosła słuchaczy jeszcze na chwilę do poprzedniej pory roku, wykonując piosenkę „Zimowa wyliczanka”. Milena Tota z klasy II E zaśpiewała „Czekolady… ach!”, a jej „biedny brzuch” doskonale poradził sobie ze wszystkimi cukierkami, landrynkami oraz czekoladą wielką, że aż strach. Całkowicie zmieniła nastrój Kamila Górka z klasy III E. Wykonując piosenkę „Drewniane lalki”, przeistoczyła się na chwilę w jedną z nich i swoim pięknym głosem uświadamiała nas, że te także mają dusze.

Kolejnym ważnym rozstrzygnięciem dla uczniów klas młodszych było wręczenie nagród dla laureatów Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „Poeci dzieciom”, w którym tym razem zmierzyli się z poezją Danuty Wawiłow. Zwycięzcy znów zaprezentowali swoje wiersze. Artur Kopeć z klasy I B znalazł się „Na wystawie”, podczas której najbardziej urzekającym obrazem był widok dzieci, bawiących się za oknem. Leonard Popiela z klasy II A w wierszu „Daktyle” wyruszył na poszukiwanie owoców, snując podejrzenia, kto mógł je zabrać. Emilka Pytka z klasy III E opowiedziała nam „O rupakach”, czyli bardzo zagadkowych stworzeniach, mieszkających w dziurach i kątach naszych domów. Ostatnia dwójka swoimi utworami będzie reprezentowała szkołę podczas konkursu recytatorskiego w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym.

Wisienką na torcie miała być prezentacja utworów wykonywanych przez uczniów klas starszych, którzy zwyciężyli w Szkolnym Konkursie Piosenki Angielskiej. I rzeczywiście tak było! Po odebraniu nagród przez wszystkich laureatów na scenie zostali tylko najlepsi. Pierwsza zaprezentowała się Amelia Dadej z klasy IV C, śpiewając piosenkę „Can you feel the love tonight” Eltona Johna – utwór, który dzieci mogą znać choćby z filmu „Król Lew”. Dziewczynka zauroczyła wszystkich do tego stopnia, że już w trakcie śpiewania uczniowie klaskali w rytm piosenki oraz wykonywali słynną „falę”. Kornelia Woda z klasy V B na chwilę wprowadziła nas w bardzo melancholijny nastrój, wykonując utwór „Sailing” Roda Stewarta
i żeglując przez wzburzone morze. Wszystko po to, by po chwili Piotr Brożyna z klasy VI B wywrócił nasz świat do góry nogami, śpiewając „Old Time Rock and Roll” Boba Segera aż trzykrotnie. Najpierw wprawił wszystkich w zdumienie i osłupienie, ale chwilę później wszystkie dzieci i młodzież z naszej szkoły tańczyły w rytm wykonywanej przez niego piosenki.

            Okazało się, że w naszej szkole jest ogromna liczba talentów, dlatego apel trwał nie godzinę, a prawie dwie! Gratulujemy wszystkim laureatom i zwycięzcom. Życzymy uczniom, aby było jak najwięcej takich „nadzwyczajnych” apeli, gdyż w każdym z uczniów drzemie ogromny potencjał i wierzymy, że jeszcze niejednokrotnie możecie nas zaskoczyć.