Akademia Bezpiecznego Puchatka w szkole i na drodze

Klasa 1a podczas zajęć świetlicowych realizuje Ogólnopolski program edukacyjny „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem. Celem programu jest uczenie dzieci zasad bezpieczeństwa w szkole, w domu, na drodze ,w Internecie, w relacji między rówieśnikami oraz podczas wypoczynku. Podczas zajęć dzieci poznają pięciu przyjaciół, którzy towarzyszą im i wprowadzają w ciekawy sposób temat bezpieczeństwa. Dzieci dzięki filmom, ćwiczeniom i różnym zabawom uczą się jak dbać o swoje bezpieczeństwo, a także bezpieczeństwo innych.

We wrześniu omówiliśmy zasady bezpieczeństwa w szkole i na drodze. Zapoznaliśmy się z zasadami bezpieczeństwa podczas: wycieczki szkolnej, ewakuacji w szkole, przypomnieliśmy sobie podstawowe numery alarmowe. Każdy z uczniów po zajęciach zdobył pierwszą Supermoc – Uważność.

Poznaliśmy z jakich części składa się droga. Dowiedzieliśmy się, że każdy użytkownik drogi ma swoje miejsce i musi przestrzegać zasad, aby dbać o bezpieczeństwo własne i innych. Przypomnieliśmy sobie podstawowe znaki drogowe, omówiliśmy zasady, jak należy się zachować , kiedy na swojej drodze spotkamy bezpańskiego psa, przećwiczyliśmy “Pozycję na żółwia”. Świetliczaki zdobyły drugą Supermoc – Ostrożność.