Świetlicowi Przyjaciele Natury

Świetliczaki z klasy 1a przystąpiły do drugiego Ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Jest to program edukacji ekologicznej, który wprowadza dzieci w piękny świat natury oraz uczy ochrony przyrody.

Celem programu skierowanego do uczniów w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko
naturalne. Bohaterem wszystkich materiałów programu jest Kubuś, który pokazuje dzieciom piękno natury i uczy, jak ją chronić. Dzieci mogą przenieść się z Kubusiem we wspaniały świat wyobraźni. Przeżywając rozmaite przygody, dzieci poznają rośliny i zwierzęta, uczą się szacunku do przyrody i ekologicznych zachowań.

We wrześniu wykonaliśmy “Misję szkoła”. Dzieci poznały jaka jest różnica między pogodą a klimatem, czym są zmiany klimatyczne i skąd się biorą i jaka jest rola każdego z nas w dbaniu o klimat.