Październik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Nasza biblioteka po raz kolejny włącza się w obchody Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych. W tym roku pod hasłem „POZNAJMY SIĘ W BIBLIOTECE”. Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

W ramach obchodów zapraszamy uczniów do aktywnego uczestnictwa w konkursach, a także do odwiedzenia biblioteki, zapoznania się z nowościami i korzystania ze zbiorów.

Harmonogram obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych 2024

1. Wystawa książek o regionie „BRZESKO MOJA MAŁA OJCZYZNA”.
2. Półka  BOOKCROSSINGOWA – akcja przeznaczona dla wszystkich  uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.
3. Gazetka i plakaty informująca o święcie i  obchodach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.
4. ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI – konkurs plastyczny dla oddziału „0”,
 klas  I-III oraz IV-V.
5. KONKURS NA MEM CZYTELNICZY – konkurs dla uczniów klas
VI-VIII.
6. PRZERWA Z KSIĄŻKĄ –serdecznie zapraszamy czytelników na przerwach aby miło spędzić czas z książką lub czasopismem.
7. Rozstrzygnięcie i podsumowanie konkursów.