Warsztaty z programowania i robotyki w klasie 7D

W dniach od 23 do 25 września 2024 r. uczniowie klasy 7d z Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzesku uczestniczyli w warsztatach z programowania i robotyki. Przez trzy dni mieli okazję zgłębiać podstawy algorytmów, sztucznej inteligencji oraz tworzenia programów w języku Scratch.

Zajęcia odbyły się w ramach programu wolontariackiego IT FOR SHE KIDS, w którym studentki kierunków informatycznych i technicznych prowadzą zajęcia dla dzieci ze szkół podstawowych w całej Polsce. Program jest realizowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy we współpracy z Fundacją Edukacyjną Przedsiębiorczości, realizatorem programu PROJEKTOR.

W naszej szkole warsztaty poprowadziły dwie studentki z krakowskich uczelni. Uczniowie najpierw poznawali podstawy programowania i algorytmów, a następnie wykorzystywali tę wiedzę w praktyce, pracując z robotami Codey Rocky oraz zestawami LEGO Spike. Programowali roboty, sterując ich ruchem, dźwiękami i światłami LED. Ponadto budowali konstrukcje z klocków LEGO Spike i sterowali nimi za pomocą przygotowanych programów. Zajęcia były urozmaicone zadaniami rozwijającymi logiczne myślenie oraz ćwiczeniami integrującymi grupę.

Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach, zdobywając nowe umiejętności w zakresie programowania i robotyki. Było to wartościowe doświadczenie, które pokazało, że nauka może być ciekawa i angażująca.