VIII edycja szkolnego konkursu wiedzy o M.Koperniku

VIII edycja szkolnego konkursu wiedzy o Mikołaju Koperniku zakończona

Dnia 16 lutego 2017 roku odbył się finał VIII już edycji szkolnego konkursu wiedzy o Mikołaju Koperniku. Celem konkursu było jak co roku zapoznanie uczniów z postacią wielkiego Polaka, patrona szkoły, wszechstronnie wykształconego człowieka renesansu – Mikołaja Kopernika, oraz podkreślenie znaczenia jego odkrycia dla rozwoju cywilizacji. Konkurs podobnie jak w poprzednich edycjach przebiegał w trzech etapach: eliminacje, półfinał i finał klas II i III oraz IV-VI. Do eliminacji pisemnych przystąpiło ogółem 80 uczniów, w tym  43 z klas drugich i trzecich. W finale ustnym o laury i złoty medal z wizerunkiem Mikołaja Kopernika rywalizowało już tylko sześciu uczniów klas IV-VI i jedenastu z klas II i III. Z przyjemnością informujemy, że złoty medal, a tym samym pierwsze miejsce w kategorii klas IV – VI zdobył już po raz czwarty Wojciech Majcherczyk z klasy VI c, miejsce drugie w bardzo wyrównanej rywalizacji zajęła Klaudia Sambor z klasy V c,  tuż za nią na miejscu trzecim uplasował się Aleksander Chuchrowski z kl. V a.  Laureatami zostali także:  Szymon Gaczoł z klasy IV c, Anna Kochańska z  klasy VI b oraz Karol Kubala z klasy VI c. W grupie klas II i III miejsce pierwsze, a tym samym  złoty medal zdobył Tymoteusz Krzywacki z klasy II e, miejsce drugie wywalczył Mateusz Sacha z kl. III d, a miejsce trzecie zajęła Katarzyna Put z klasy III c. Laureatami konkursu zostali także: Emilia Górka z klasy III a, Amelia Majcherczyk z klasy II d, Mateusz Jankowski z klasy II b, Maja Górka z klasy III e, Wiktoria Górka z klasy III a, Kamila Górka z klasy III e, Patryk Trybalski z klasy III b i Julia Szczebak z klasy II c.

Wszystkim zwycięzcom i laureatom serdeczni gratulujemy nie tylko wspaniałej wiedzy o patronie szkoły i zdobytych wyników, ale także kulturalnej rywalizacji. Serdeczne podziękowania i gratulacje składamy także rodzicom i wychowawcom wszystkich uczniów klas II i III, którzy przystąpili do konkursu. Osiągnięte wyniki na każdym etapie tego konkursu to wynik waszej pracy i wielkiego zaangażowania.

Wręczenie medali, dyplomów i rozdanie nagród odbędzie się na uroczystym apelu w obecności społeczności szkolnej.

Dorota Wojtyś