Wojewódzki Konkurs Ortograficzny „Kaktus”

5 stycznia 2017r. 27 uczniów klas trzecich wzięło udział w etapie szkolnym XI Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Kaktus”, który składał się z dyktanda i testu ortograficznego. Sześcioro z nich przeszło do II etapu i znalazło się wśród uczniów województwa małopolskiego, którzy uzyskali co najmniej 95% punktów możliwych do zdobycia.Byli to uczniowie : Magdalena Habryło z kl. 3a (wych. S. Wąsikiewicz), Kacper Maciejowski z kl. 3c (wych. M. Wojnicka), Mateusz Sacha i Emilia Karaś z kl. 3d (wych.E. Toboła) oraz Kinga Kolbusz i Katarzyna Franczyk z kl. 3e (wych. J. Górska).  Ten etap odbył się 24 stycznia w Szkole Podstawowej im. P. Michałowskiego  w Krakowie. Tutaj dzieci zmierzyły się z zadaniami  testowymi i musiały  wykazać się znajomością zasad ortograficznych i ich praktycznym zastosowaniem. Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki.