Ogólnopolski Konkurs Matematyczno-Plastyczny

Ogólnopolski Konkurs Matematyczno-Plastyczny pt. „Matematyka – Lubię to!”

Miło nam poinformować, że praca przygotowana przez uczennicę Annę Zych zajęła I miejsce w kategorii wiekowej klas IV – VI szkoły podstawowej w Ogólnopolskim Konkursie Matematyczno-Plastycznym pt. „Matematyka – Lubię to!”organizowanym przez Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki.  Konkurs odbywał się pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Rektora Akademii Sztuk Pięknych.  Do finału ogólnopolskiego spłynęły (według danych organizatora) 752 prace, w tym z klas IV – VI było ich 308 . Każda szkoła mogła wysłać tylko jedną pracę wybraną komisyjnie w szkole. Tym bardziej sukces naszej uczennicy cieszy. Ania w swojej pracy ukazała jak łatwo można zauważyć geometrię w otaczającym świecie, że wszystko można przedstawić za pomocą najprostszych figur, a za pomocą linii prostych, skośnych, półkolistych, łamanych, spiralnych stworzyć iluzję ruchu i przestrzeni, trzeba tylko uruchomić wyobraźnię.

Dorota Wojtyś