Podsumowanie III edycji Gminnego Konkursu Plastycznego „Bezpieczni w ruchu drogowym”

Podsumowanie III edycji Gminnego Konkursu Plastycznego dla klas pierwszych „Bezpieczni w ruchu drogowym” pod patronatem Burmistrza Brzeska Grzegorza Wawryki oraz Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Zbigniewa Barusia.

Koordynatorzy konkursu i organizatorzy uroczystości: Dorota Wojtyś, Renata Libera, Janina Górska.

Sponsorzy: Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka oraz PSP nr 3 w Brzesku

Rozpoczęta jeszcze w październiku III edycja Gminnego Konkursu Plastycznego „Bezpieczni w ruchu drogowym” znalazła swój ostateczny finał w dniu 06.12. 2016 r. Wtedy to w naszej szkole odbyło się uroczyste rozdanie nagród i podsumowanie konkursu, w którym brali udział uczniowie klas pierwszych szkół podstawowych z terenu gminy Brzesko. Celem konkursu było jako co roku zwiększenie bezpieczeństwa dzieci poruszających się po drogach. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinspektor Zbigniew Baruś,  aspirant sztabowy Rafał Kłósek oraz nagrodzeni  uczniowie wraz z opiekunami. Honory gospodarza pełniła dyrektor szkoły p. Dorota Wójcik.

Po powitaniu wszystkich przybyłych na uroczystość gości, nauczycieli, rodziców i uczniów klas pierwszych, głos zabrali p. dyrektor Dorota Wójcik i podinspektor Zbigniew Baruś. Podziękowali za realizację i promowanie działań zwiększających bezpieczeństwo dziecka w ruchu drogowym. Zwrócili uwagę na to, jak ważne są to działania i jak olbrzymi mają wpływ na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Gratulowali dzieciom sukcesów
i życzyli kolejnych.

Aby przybliżyć główny cel konkursu uczniowie klasy III e zaprezentowali kilka wierszy o bezpieczeństwie, a następnie zachęcili obecnych uczniów do wspólnego śpiewania piosenki promującej noszenie odblasków. W trakcie śpiewania wszystkim pierwszakom zostały rozdane odblaski ufundowane przez Wydział Ruchu Drogowego w Brzesku.

Po krótkiej części artystycznej odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Z 50 prac, które wpłynęły na konkurs komisja nagrodziła łącznie 13 uczestników. Zwycięzcy odebrali z rąk p. Naczelnika i p. Dyrektor dyplomy oraz gry edukacyjne z tematyki ruchu drogowego. Dla pierwszaków był to wielki sukces i równie duże przeżycie, a ich zwieńczeniem było wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Na zakończenie p. Dyrektor podziękowała wszystkim uczniom za uczestnictwo w konkursie, a nauczycielom za przeprowadzenie konkursu. Szczególne podziękowania skierowała do Burmistrza Brzeska i przedstawicieli Policji za pomoc i wsparcie w realizacji tego przedsięwzięcia.

Dorota Wojtyś