Konkurs „Niepodległa. Tradycja w zderzeniu ze współczesnością”

Konkurs ogłoszony został przez Muzeum Niepodległości w Warszawie. Celem tegorocznej edycji konkursu podobnie jak w latach ubiegłych było zapoznanie z problematyką odzyskania i obrony przez Polskę niepodległego bytu,  kształtowanie patriotyzmu w nawiązaniu do tradycji niepodległościowych narodu polskiego,  przybliżenie postaci zaangażowanych w walkę o wolność kraju w XIX i XX wieku  oraz ukazanie różnych form obchodów rocznicy odzyskania niepodległości od czasów II Rzeczpospolitej do 1989 roku.

Konkurs realizowany był w kategoriach: uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, uczniowie szkół podstawowych i przedszkola. Z naszej szkoły wysłano prace:   Wiktorii Rudnickiej z klasy 5 „a”, Mikołaja Bilińskiego z klasy V „c”, Klaudii Sambor z klasy 5 „c” i Tomasza Gorzelaka z klasy 6 „d”.  Wyróżnienie na szczeblu ogólnopolskim zdobył Tomasz Gorzelak.  Nagrodzone prace eksponowane były na okolicznościowej wystawie w Muzeum Niepodległości w Warszawie.

Grażyna Pleśniarska – Gwizdała