Diecezjalny konkurs „Moja chrzcielnica”

Diecezjalny konkurs plastyczno-fotograficzny dla dzieci i młodzieży szkolnej pt. „Moja chrzcielnica” rozstrzygnięty.

Organizatorem był  Diecezjalny Instytut  Akcji Katolickiej  Diecezji Tarnowskiej z okazji jubileuszu  1050 rocznicy Chrztu Polski.  Konkurs adresowany był do uczniów wszystkich typów szkół. Prace oceniano w trzech grupach wiekowych:  szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna.

Zakończenie konkursu połączone z wręczeniem nagród i wyróżnień miało miejsce w dniu święta patronalnego Akcji Katolickiej – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata  20 listopada 2016 roku w Tarnowie. Konkurs ogłoszony został w ubiegłym roku szkolnym.  Etap pierwszy – szkolny i parafialny przeprowadzono do 30 maja 2016 r. Etap drugi – dekanalny do 30 czerwca 2016 roku. Etap trzeci – diecezjalny zakończył się w listopadzie 2016 roku. Wśród laureatów znaleźli się absolwenci naszej szkoły : I miejsce zdobył Wiktor Kusiak, III miejsce Roland Czernecki, Wyróżnienie Wojciech Górski.

Nagrodzone prace były prezentowane na wystawie w auli im. św. Jana Pawła II w domu katechetycznym obok tarnowskiej katedry. Wszystkim nagrodzonym w konkursach gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Grażyna Pleśniarska – Gwizdała