Konkurs „Moja Ojczyzna Polska. Mój Patriotyzm”

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości  Kuratorium  Oświaty w Krakowie i Małopolski Urząd Wojewódzki zorganizowali konkurs:  „Moja Ojczyzna Polska. Mój Patriotyzm”  dla uczniów szkół podstawowych,  gimnazjów i  szkół ponadgimnazjalnych  województwa małopolskiego.

Celem konkursu było propagowanie wiedzy o Czynie Niepodległościowym Polaków, rozwijanie zainteresowań historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem problematyki regionalnej, kształtowanie wrażliwości, zamiłowań plastycznych i twórczego działania uczniów, budowanie nowoczesnego patriotyzmu zakorzenionego w dumie z przeszłości. Zadanie uczniów polegało na przygotowaniu pracy plastycznej odnoszącej się do symboli polskości, miejsc i wydarzeń ważnych w historii naszego kraju, postaci, które wniosły wybitny wkład do naszego narodowego dziedzictwa a także samodzielnej interpretacji rozumienia patriotyzmu, jego przejawów i postaw.

Przeprowadzony był w dwóch etapach: szkolnym i wojewódzkim. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się :  Rebeka Sowa  z 6 „d”,  Klaudia Sambor  z 5 „c”  i Patrycja Sławek  z 5 „c”.

Laureatką konkursu na szczeblu wojewódzkim została  Rebeka Sowa  zdobywając I miejsce w kategorii szkół podstawowych.  Wręczenie nagród przez  wojewodę małopolskiego  Józefa Pilcha  oraz małopolskiego  kuratora  oświaty  Barbarę Nowak odbyło się  17 listopada 2016 roku w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie. Uroczyste zakończenie i podsumowanie konkursu połączone było z wernisażem wyróżnionych prac, które mogli oglądać mieszkańcy Krakowa w ramach obchodów Święta Niepodległości .

Grażyna Pleśniarska- Gwizdała