Wojewódzki Konkurs Historyczny -„Młodzi na szlaku ucieczki Witolda Pileckiego z KL Auschwitz”

Zapraszamy uczniów klas VII – VIII oraz szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim i jego ucieczce z obozu KL Auschwitz, organizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Brzesku i Parafię NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku. Jest on jednym  z zadań przyjętych  do realizacji w ramach projektu Młodzi na szlaku ucieczki Witolda Pileckiego z KL Auschwitz, współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Honorowy patronat nad konkursem na ten moment został przyznany przez:

1. Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie
2. Małopolskiego Kuratora Oświaty