Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych

W dniach 2-4 sierpnia w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. W turnieju wzięły udział uczennice naszej szkoły reprezentujące Klub Szachowy Szach&Mat Brzesko. Dominika i Karolina Sułek, bo o nich mowa , rywalizowały w swoich grupach wiekowych, Dominika do lat 8, Karolina do lat 12.

Udział w turnieju tej rangi to okazja do sprawdzenia swoich umiejętności, jak również zdobycia kolejnego doświadczenia.

Z bardzo dobrym wynikiem Mistrzostwa Polski zakończyła Dominika, która w turnieju szachów szybkich zakończyła rywalizację na 24. miejscu, a w turnieju szachów błyskawicznych na 17. miejscu w grupie dziewczynek.

Starsza z sióstr, Karolina, również może być zadowolona z wyników, chociaż poziom rywalizacji był zdecydowanie wyższy, ale nie przeszkodziło to w wygraniu kilku partii z silniejszymi przeciwniczkami.

Warto dodać, że przygoda z szachami sióstr Sułek trwa od około roku, a już mogą się pochwalić udziałem w wielu turniejach, w których uzyskują wysokie miejsca i podnoszą kategorie szachowe.