ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2024/2025

W poniedziałek 2 września 2024 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025. Podczas akademii został odśpiewany hymn państwowy, następnie Pani Dyrektor Dorota Wójcik oficjalnie przywitała wszystkich zgromadzonych, a w szczególności tych, którzy po raz pierwszy przywitali szkolne mury. Wszystkim uczniom życzyła, aby ten nowy rok szkolny był czasem odkrywania nowych pasji i zainteresowań, budowania wartościowych relacji koleżeńskich, a podjęty wysiłek i trud przełożył się na wyniki, aby mogli cieszyć się zdobytą wiedzą oraz umiejętnościami. Do życzeń dołączyli się także przedstawiciele Szkolnej Rady Rodziców, a ksiądz Krzysztof Romański udzielił zgromadzonym błogosławieństwa.

Początek września to szczególny miesiąc, który nie tylko kojarzy się z początkiem roku szkolnego, ale jednocześnie przywołuje pamięć wybuchu II wojny światowej. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z panią dyrektor przypomnieli o tych tragicznych wydarzeniach lat 1939-1945.

Po zakończeniu akademii uczniowie klas II – VIII udali się do swoich sal na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z wychowawcami. Natomiast pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku.

Wszystkim pracownikom szkoły, rodzicom oraz uczniom życzymy udanego roku szkolnego!