Odwiedziny w piekarni – poznajemy zawody

12 października „Świetliczaki” pod opieką wychowawczyń  Lucyny Szot i Marty Adamczyk udali się na niecodzienne zajęcia edukacyjne do piekarni u Halika w Brzesku. Dzięki uprzejmości właściciela piekarni pani Marii Halik, podczas  wycieczki uczniowie mogli   na własne oczy przekonać się, jak wygląda praca piekarza. Zwiedzili pomieszczenia i poznali urządzenia wykorzystywane w procesie  powstawania pieczywa. Rozróżniali także różne gatunki chleba.

Na zakończenie wizyty w piekarni uczniowie i wychowawczynie zostali zaproszeni na degustację świeżutkich, słodkich bułeczek, które zajadali z wielkim apetytem. Wszyscy uczestnicy wycieczki byli  bardzo zadowoleni z wizyty w piekarni. Zaciekawiła ich użyteczna i ważna dla innych ludzi praca piekarza.

Marta Adamczyk , Lucyna Szot