Spotkanie z weterynarzem

4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt i właśnie z tej okazji gościliśmy w naszej szkole lekarza weterynarii Pana Piotra Tytro. Ważnymi uczestnikami naszego spotkania były również zwierzęta: szynszyl, papużki, chomik oraz kanarki. Celem spotkania, było zwrócenie uwagi na problemy związane z opieką nad zwierzętami domowymi oraz kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt. Podczas rozmowy dzieci dowiedziały się, czym karmić zwierzęta, jak opiekować się psami i innymi zwierzętami domowymi. Uczniowie  brali  aktywny udział w zajęciach, opowiadali o swoich pupilach, zasypywali pana weterynarza  różnymi ciekawymi i ważnymi pytaniami. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie ze szkolnej świetlicy oraz klas 3c i 3e.

Uczniowie naszej szkoły zawsze pamiętają o zwierzętach ze schroniska w Rzezawie. W tym roku kółko wolontariuszy czynnie włączyło się w akcję WIELKIEJ ZBIÓRKI,  którą prowadzi Pani Anna Potocka.

Magdalena Wojnicka