Milena Wójcik z klasy 8 b laureatką konkursu

Milena Wójcik z klasy 8b została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Autoportret z historią.

Organizator   Muzeum Historyczne w Białymstoku

Konkurs polegał na zaprezentowaniu w formie pracy plastycznej, fotografii, filmu lub dzieła literackiego wybranej historii, miejsca historycznego, czy zabytku w kontekście osobistych relacji i odczuć, jakie wywołują. Prace konkursowe mogły  mieć formę autoportretu w dosłownym rozumieniu, ale również artystycznym zapisem emocji i uczuć wyrażających osobisty stosunek do „przeżywanej historii”.

Cele konkursu:
– uwrażliwienie i zainteresowanie uczniów historią widzianą przez pryzmat  osobistych refleksji, doświadczeń rodzinnych, czy emocji jakie wywołują wydarzenia z przeszłości dziejące się w miejscach, w którym dziś żyjemy,
– inspirowanie pracy twórczej i rozwijanie umiejętność wyrażania siebie poprzez różnorodne działania artystyczne.

Konkurs realizowany był  w następujących kategoriach:
• Prace plastyczne:
• Film nie dłuższy niż 5 minut,
• Praca literacka w formie opowiadania, eseju lub wiersza
• Fotografia lub cykl fotografii (maksimum 6)

Konkurs adresowany był  do uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i studentów.
Zwycięzcy wyłonieni w trzech grupach wiekowych:
1. Uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych.
2. Uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych.
3. Uczniowie szkół ponadpodstawowych i studenci.

Z naszej szkoły w konkursie wzięli udział również  Joanna Przybyś z klasy 8 a, Kaja Górka z klasy 6 b i Filip Rożek z klasy 5 b.

Gratulacje
Grażyna Pleśniarska – Gwizdała