„Trójka” świętuje 50-lecie i otwarcie nowej hali

26 września 2016 roku Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Brzesku świętowała 50 – lecie swojej działalności. W tym dniu dokonano również oficjalnego otwarcia nowoczesnej hali sportowej.

Uroczystość zgromadziła wielu znamienitych gości. Wśród obecnych znaleźli się: wiceminister sportu Jarosław Stawiarski, wicewojewoda Józef Gawron, poseł Józefa Szczurek-Żelazko, europoseł Edward Czesak, burmistrz Grzegorz Wawryka, przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Ojczyk, dyrektor delegatury Kuratorium Oświaty w Tarnowie Artur Puciłowski, starosta Andrzej Potępa, uczestnik olimpiady w Rio Wojciech Wojdak, ksiądz Prałat Józef Drabik, wykonawca hali – Józef Firmuga, przedstawiciele służb mundurowych, dyrektorzy szkół, nauczyciele, uczniowie oraz emerytowani pracownicy szkoły.

Najpierw odbyła się dziękczynna msza święta w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i Św. Jakuba Apostoła w Brzesku, której przewodniczył proboszcz ks. Józef Drabik.  Następnie poczet sztandarowy, zaproszeni goście i delegacje uczniowskie wraz z nauczycielami przeszli do hali sportowej, gdzie uroczyście przecięto wstęgę. Następnie dyrektor szkoły Dorota Wójcik oraz wszyscy zaproszeni goście wraz z delegacjami uczniowskimi i nauczycielami przeszli w miejsce wmurowania kamienia węgielnego, gdzie nastąpiło odsłonięcie tablicy pamiątkowej. Z okazji 50 – lecia istnienia szkoły zostały ufundowane symboliczne cegiełki, z wygrawerowanym nazwiskiem fundatora i przyjaciela szkoły w jednej osobie, które będą upamiętniały to wydarzenie.

Kolejna część uroczystości odbyła się już w hali sportowej. Tam dyrektor szkoły wraz z burmistrzem powitali zebranych i w ramach podziękowania wręczyli wykonawcom obiektu statuetki. Na ręce dyrektor Doroty Wójcik został przekazany symboliczny klucz do hali sportowej, a ksiądz Prałat Józef Drabik uroczyście poświęcił halę. Jubileusz stał się również okazją do podziękowania byłemu dyrektorowi „Trójki”, Henrykowi Rdzawskiemu, i wręczenia medalu za lata pracy na rzecz szkoły.

Wśród licznych przemówień odczytano także list od premier Beaty Szydło, która gratulowała placówce rocznicy i życzyła nauczycielom dalszych sukcesów. Listy gratulacyjne dla szkoły przekazał także prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak – Kamysz oraz poseł Urszula Augustyn.

Następnie zebrani mogli zapoznać się z historią szkoły i jej działalnością, które to zostały zaprezentowane w okolicznościowym filmie przygotowanym z okazji jubileuszu przez Magdalenę Czapkowicz, Magdalenę Głowacką – Zastawnik, Piotra Głowackiego – Grzyb, Agatę Kawalerczyk i Edytę Szczepanek. Kolejną częścią uroczystości był występ artystyczny, przygotowany przez Agatę Kawalerczyk i Edytę Szczepanek przy udziale innych pracowników szkoły.  W przedstawieniu pod tytułem „Przyjęcie urodzinowe” zaprezentowali się członkowie koła teatralnego „Miszmasz”, uczniowie drugiej klasy z występem cyrkowym, harcerze, grupy taneczne oraz chór. Na koniec na „scenie” pojawili się tancerze ze Szkoły Tańca Doroty Thomas, a uczniowie „Trójki” rozdali gościom pamiątkową monografię szkoły opracowaną przez Magdalenę Głowacką –Zastawnik.

Uroczystość 50 – lecia placówki była niezwykłą okazją do wspomnień, a otwarcie nowej hali sportowej wróży „Trójce” kolejne lata owocnej pracy.

Katarzyna Iskra