Karta z przewodnika

Sukcesy naszych uczniów w Konkursie „Postacie, miejsca, wydarzenia w historii „Solidarności” mojego regionu – karta z przewodnika” dla uczniów klas IV- VIII szkół podstawowych”  w   roku szkolnym 2023/2024

Milena Wójcik z klasy VIII b – II miejsce w  kategorii klas VII – VIII
Miłosz Wójcik z klasy VI c – II   miejsce w  kategorii klas IV-VI,
Liliana Aksamit  z klasy VI a  – wyróżnienie

Organizator konkursu:

Małopolski Kurator Oświaty

Współorganizatorzy:

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie Region Małopolski NSZZ „Solidarność”
Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli – Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Oświęcimiu

Cele konkursu:

1. Kultywowanie i upowszechnianie ideałów oraz wartości ruchu „Solidarność”.
  2. Kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży.
  3. Popularyzowanie wiedzy nt. ruchu społecznego „Solidarność”.
  4. Rozbudzanie zainteresowania historią Solidarności.
  5. Rozbudzanie zainteresowania historią regionu.

Konkurs skierowany był  do uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego.

Przeprowadzany był w dwóch kategoriach  wiekowych

1. I kategoria: uczniowie klas IV-VI,
  2. II kategoria: uczniowie klas VII-VIII

Uczestnicy  konkursu przygotowywali pracę zgodnie z tematem konkursu, obrazującą  miejsca związane z wydarzeniami historycznymi dotyczącymi Solidarności.

Konkurs stanowił część projektu edukacyjnego „Historia Solidarności w Małopolsce”.

dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa małopolskiego w roku szkolnym 2023/2024,  którego celem jest  pielęgnowanie pamięci o „Solidarności”, ludziach ją tworzących i wydarzeniach, które rozgrywały się na terenie całego kraju. Projekt ma zachęcać młodzież do poznawania tej historii i odkrywania także jej lokalnego wymiaru.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Grażyna Pleśniarska – Gwizdała