Sukcesy uczniów w konkursach plastycznych w roku szkolnym 2015/16

1. XI plener malarski uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych Gminy Brzesko

W październiku 2015 roku  uczennica kl. 5c  Anna Zych oraz ucz. kl. 5d Rebeka Sowa podopieką p. Doroty Wojtyś wzięły udział w XI Plenerze malarskim organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku. Plener odbywał się w Brzesku-Okocimiu (rejon szkoły katolickiej, pawilonu, browaru). Tematem wiodącym pleneru było piękno tego rejonu -. jego niezwykłe zabytki i pejzaże. Z przyjemnością informujemy iż I miejsce i nagrodę za pracę plenerową otrzymała Anna Zych z klasy 5c, a miejsce III zajęła Rebeka Sowa z klasy 5d.

2. IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Pocztówka dla Mikołaja Kopernika” organizowany przez PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

W konkursie tym, wzięło udział kilkunastu uczniów z naszej szkoły. Jak co roku konkurs cieszył się wielkim zainteresowaniem. Na konkurs (według danych organizatora) wpłynęło ponad 400 prac z różnych części kraju. Nagrodzono łącznie 19 uczestników, w tym 4 uczniów z naszej szkoły. Z przyjemnością informujemy, iż I miejsce zajęła Rebeka Sowa z kl. 5d, miejsce II Tomasz Gorzelak z 5d, miejsce III Wiktoria Kusiak z 6b, a wyróżnienie otrzymał Mikołaj Biliński z kl. 4c.

3. Międzyszkolny Konkurs Plastyczny organizowany przez PSP w Jasieniu „Moja ulubiona książka, bohaterowie i ich przygody”

Na konkurs ten po eliminacjach szkolnych należało wybrać i przesłać na następny etap 3 prace.Spośród 94 prac plastycznych, które wpłynęły na konkurs z różnych szkół nasze uczennice: Wiktoria Kusiak i Weronika Pajor z 6b zajęły pierwsze miejsce, a Julia Sieniatecka miejsce drugie.

4. Małopolski Konkurs plastyczny „Wszechświat władcą czterech żywiołów” organizowany w ramach XVI Festiwalu Nauki w Krakowie przez jego głównego organizatora Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej

„Czas i przestrzeń” był tematem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu będącego wydarzeniem popularnonaukowym organizowanym przez krakowskie uczelnie wyższe oraz instytuty naukowe Polskiej Akademii Nauk z udziałem przedstawicieli środowiska pozauczelnianego: instytucji kulturalnych i artystycznych oraz władz Miasta Krakowa. Wielki wyróżnieniem dla naszej szkoły było zdobycie w tym konkursie przez naszą uczennicę Julię Sieniatecką z klasy 6b I miejsca w kategorii klas IV –VI. Jak poinformował organizator, na konkurs wpłynęło 1500 prac, tak więc I miejsce i sukces naszej uczennicy tym bardziej cieszy. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w czwartek 19 maja 2016 r. na Scenie festiwalowej Rynku Głównego w Krakowie. Podziękowania ze sceny zostały skierowane zarówno do uczestników jak i nauczycieli, którzy przygotowali uczniów do konkursu.

5. V edycja Powiatowego Konkursu Plastycznego „Portret mamy” organizowanego przez MOK w Brzesku

Uczniowie naszej szkoły również i w tym roku odpowiedzieli na V już edycję konkursu plastycznego „Portret Mamy” ogłoszonego przez MOK w Brzesku pod patronatem Barbary Kaczmarowskiej Hamilton –portrecistki brytyjskiej rodziny królewskiej oraz Burmistrza Brzeska Grzegorza Wawryki. Na konkurs wpłynęły prace plastyczne dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów z gminy i powiatu. Wśród nagrodzonych laureatów powiatowego konkursu znalazły się również uczennice z naszej szkoły, których prace zwróciły uwagę jury: Rebeka Sowa z 5b, Anna Zychz 5c, Marcelina Żurek z 6b i Matylda Czesak z 6d.

6. Konkurs plastycznypod hasłem „Biblioteka w Brzesku – to lubię” organizowany przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Brzesku

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku świętując 70 rocznicę powstania, zorganizowała konkurs plastyczny pod hasłem „Biblioteka w Brzesku to lubię. Uczniowie naszej szkoły, którzy wzięli udział w tym konkursie, pragnęli zwrócić w swoich pracach uwagę na ogromną rolę biblioteki w edukacji, życiu społecznym i kulturalnym. Spośród przesłanych na konkurs prac nagrodę za I miejsce w kategorii klas IV –VI otrzymały Wiktoria Kusiak i Weronika Pajor z klasy 6b, nagrodę za II miejsce odebrała Rebeka Sowa z kl. 5d,a za III miejsce nagroda powędrowała na ręce Sebastiana Barnasia z kl. 6b i Julii Duch z kl. 6c.

Wszystkim nagrodzonym w konkursach plastycznych gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Opiekun: Dorota Wojtyś