Treść artykułu

7B doświadczalnie i charytatywnie

4 czerwca uczniowie klasy 7b wzięli udział w bardzo naukowej wycieczce do Tarnowa. W Centrum Sztuki Mościce zwiedzili interaktywną wystawę zatytułowaną „Świat zmysłów”.

Wystawa „Świat zmysłów” związana jest z naukami biologicznymi.  Można na niej doświadczyć w jaki sposób z otaczającego nas świata odbieramy wrażenia wzrokowe, słuchowe, węchowe, smakowe czy dotykowe. Celem wystawy jest przybliżenie anatomicznych, fizjologicznych i fizycznych podstaw działania narządów zmysłów. Na wystawie znajduje się ok. 60 doświadczeń pokazujących wybrane zjawiska związane z budową i działaniem narządów zmysłów człowieka.

Tematyka wystawy jest prezentowana poprzez doświadczenia wykonywane samodzielnie przez uczniów. Każdemu eksperymentowi towarzyszy krótka instrukcja wykonania oraz objaśnienie prezentowanego zjawiska.

Po wystawie czekała na uczniów niespodzianka w postaci seansu filmowego. Całe kino tylko dla klasy 7b. Obejrzeliśmy przepiękny, oparty na faktach film pt. „Mój pies Artur”. Film nie tylko nas wzruszył, ale również pokazał nam, że siła tkwi w pracy zespołowej. Gdy działamy wspólnie możemy wszystko.

Film w cudowny sposób wprowadził nas w kolejną wyprawę dnia następnego (05.06), ponieważ wyruszyliśmy do Schroniska w Borku, by od podszewki poznać zasady funkcjonowania schroniska oraz pomóc bezdomnym zwierzętom. Był to kolejny punkt na naszej klasowej liście po zajęciach z Programem Projektor. Jeszcze zimą piekliśmy wspólnie pierniczki, następnie je sprzedawaliśmy, a za zebrane pieniądze kopiliśmy karmę dla kotów i psów. Zrobiliśmy tez zbiórkę koców, ręczników i zabawek dla zwierząt. Na miejscu każdy otrzymał pod swoja opiekę czworonoga, z którym udał się na godzinny spacer.

Uczniowie klasy 7b to prawdziwi miłośnicy zwierząt. Już zapowiedzieli powrót do schroniska oraz udział w wolontariacie na rzecz bezdomnych zwierząt. Brawo.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszych wypraw.