Treść artykułu

XI Turniej BRD na wesoło dla przedszkolaków

20 maja 2024 r. w naszej szkole odbył się XI turniej „Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego dla przedszkolaków” na wesoło. Do wspólnej zabawy, która promuje bezpieczeństwo i zasady w ruchu drogowym zaprosiła p. dyr. Dorota Wójcik wraz z przedstawicielami Powiatowej Policji w Brzesku.
Poszczególne grupy z dziewięciu przedszkoli nr: 1,3,4,7,9,10 oraz grupy sześciolatków z PSP nr 1,
ZSP nr2, PSP nr3 wzięły udział w turniejowych zmaganiach. Każda grupa przyszła do naszej szkoły
z przygotowanymi znakami, które mogłyby powstać w przyszłości. Opowiadanie na temat wcześniej, własnoręcznie opracowanych znaków przeplatało wykonywanie zadań turniejowych. Wszystkie znaki były wykonane bardzo pomysłowo i starannie. Tegoroczną konkurencją, która cieszyła się zaangażowaniem i współpracą wszystkich przedszkolnych grup było ułożenie domina z 27 „kostek”. Zadanie nie należało do najłatwiejszych, jednak dzieci poradziły sobie z tym  doskonale. Do innych konkursowych zmagań wykonywanych przez małych uczestników było m.in: dopasowanie obrazkowych par,  dobieranie numerów alarmowych ,pojazdów służb i osób ratujących życie
lub zdrowie.  Zadaniem całych grup był udział w quizie, improwizacji ruchowej do piosenki  
i w zaproponowanych zabawach ruchowych.

Gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę. Jesteśmy pod wrażeniem jak dobrze dzieci znają przepisy ruchu drogowego.

Wszystkie grupy biorące udział w konkursie otrzymały słodkie upominki, gry,  dyplomy
i podziękowania. Turniejowe konkurencje prowadziła p. Renata Libera, a w przygotowaniach wspierały: p. Anna Biernat, p. Nina Górska i p. Anna Żurek.  Na XI turnieju nie zabrakło też pań, które brały czynny udział w przygotowaniach wcześniejszych edycji: p. Teresy Sediwy  i p. Doroty Wojtyś.

Po turniejowych zmaganiach ocenione zostały również prace plastyczne uczniów  kl.I-III w ramach Szkolnego Konkursu  Plastycznego ,,Bezpieczni  w ruchu drogowym”. W skład jury weszli: przedstawiciele Powiatowej Policji w Brzesku oraz p. D. Wojtyś i p. T. Sediwy.

Wyniki  konkursu:

I miejsce: Amelia Kramer, 1C i Antonina Osyba, 1B
II miejsce: Antoni Jurusik, 1C i Jacek Czechowski, 3B
III miejsce: Zuzanna Dziegiecka, 2B
Wyróżnienie: Bernadetta Kubat, 1c i Chantelle Zdun de Almeida, 1C