Mariia Dovhopola finalistką konkursu czytelniczego

W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie wzięli udział  w VI edycji Małopolskiego Konkursu Czytelniczego ,,Czytam, znam, rozumiem’’ pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Z radością i dumą informujemy, iż tytuł finalisty zdobyła uczennica klasy VIII a – Mariia Dovhopola. Ósmoklasistkę przygotowała do konkursu pani Magdalena Głowacka – Zastawnik.

W etapie szkolnym Konkursu wzięło udział 322 uczniów z województwa małopolskiego. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowano 85 uczniów, którzy 20 marca w Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie mierzyli się m.in. ze znajomością treści oraz problematyki wskazanych lektur. W drugiej części wykazali się umiejętnością tworzenia wypowiedzi argumentacyjnych.

Literatura Konkursu zawiera w każdej edycji utwór ,,Pan Tadeusz’’ Adama Mickiewicza oraz inne teksty wybitnych polskich twórców. W tym roku były to: ,,Kamienie na szaniec’’ Aleksandra Kamińskiego i ,,Zemsta’’ Aleksandra Fredry.

Małopolski Konkurs Czytelniczy „Czytam, znam, rozumiem’’ organizowany jest przez Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza Oddział  w Tarnowie oraz instytucje współpracujące: III Liceum Ogólnokształcące im. Adama  Mickiewicza w Tarnowie, Katedrę Filologii Polskiej Akademii Nauk Stosowanych  w Tarnowie oraz Miejską Bibliotekę Publiczną im. J. Słowackiego w Tarnowie.