Turniej BRD na wesoło dla przedszkolaków

Dnia 11.05.16r. w naszej szkole odbył się VI Turniej ,,Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego dla przedszkolaków” na wesoło. W imprezie wzięło udział 8 drużyn z przedszkoli brzeskich: Przedszkole nr 1, nr 3, nr 4, nr 7, nr 9, nr 10 , Przedszkole Sióstr Służebniczek i Przedszkole z oddziałami integracyjnymi św. s. Faustyny. Każde przedszkole przyszło z przygotowanym plakatem pod hasłem ,,Bądź widoczny na drodze”. Pomiędzy zadaniami przedszkolaki omawiały swoje prace.

Na imprezie gościliśmy przedstawiciela Policji, st. aspiranta p. Roberta Gładysza, który wraz z p. dyr. Dorotą Wójcik sprawdzał poprawność wykonanych zadań. Czuwanie nad bezpieczeństwem dzieci, przygotowanie ich do świadomego uczestnictwa w ruchu drogowym to obowiązek dorosłych. Celem turnieju było przypomnienie przedszkolakom najważniejszych zasad bezpiecznego zachowania na drodze, numerów alarmowych, zwrócenie im uwagi na bezpieczne zabawy i przedmioty oraz wykształcenie umiejętności mówienia ,,obcemu nie ” poprzez udział w zabawach i konkurencjach sprawnościowych. Zgodnie z hasłami : ,,Bądź ostrożny na drodze”, ,,Bądź widoczny na drodze” dzieci zmagały się w wielu ciekawych zadaniach dotyczących bezpieczeństwa. Było więc układanie puzzli z wcześniej przygotowanych przez klasy pierwsze prac plastycznych, odgadywanie zagadek, odpowiadanie na pytania quizu. Ponadto drużyny wybierały i zaznaczały na ilustracjach sytuacje i zabawy bezpieczne dla dziecka. Jednym z wyzwań było dopasowanie pojazdów, pracowników służb specjalnych i numerów alarmowych. Najwięcej emocji wzbudziła konkurencja sportowa: rzut do celu, w tym przypadku do przygotowanej sygnalizacji świetlnej.

Wszystkie drużyny uczestniczące w imprezie otrzymały nagrody, ,,Gry edukacyjne ,,Bezpieczny w ruchu drogowym” oraz słodki rożek z cukierkami, bo w tym turnieju nie było przegranych, a wszystkie drużyny stoczyły wyrównaną walkę. Przedszkolaki wykazały się wiedzą, zaangażowaniem i dobrą sprawnością.

Panie za udział i przygotowanie uczestników otrzymały dyplomy dla przedszkoli i podziękowania.

Koordynatorem turnieju była p. Dorota Wojtyś, konkurencyjne zadania przygotowały p. Renata Libera i p. Teresa Sediwy, a część artystyczną zaprezentowała klasa IIe pod przewodnictwem p. Janiny Górskiej.