Tydzień Języków Obcych

W dniach od 16 do 20 maja 2016 odbył się w naszej szkole Międzyprzedmiotowy Projekt Edukacyjny „Tydzień Języków Obcych”. W ramach projektu odbyły się konkursy i zadania dla uczniów.
W pierwszym dniu odbył się
Dzień Języka Polskiego – uczniowie przebrali się w barwy narodowe Polski i przynieśli ze sobą przedmioty, symbole charakterystyczne dla naszego kraju. Następnie odbył się Dzień Języka Angielskiego – uczniowie przebrali się w barwy narodowe krajów anglojęzycznych i przynieśli ze sobą symbole tych krajów. W tym dniu w szkole obowiązywał ruch lewostronny, a uczniowie pozdrawiali się w języku angielskim. Trzeciego dnia odbył się Dzień Języka Niemieckiego, uczniowie przebrali się w barwy niemieckojęzycznych krajów i pozdrawiali w języku niemieckim. Czwartego dnia odbył się Międzyszkolny Finał Konkursu Piosenki Anglojęzycznej. W ostatnim dniu uczniowie przebrali się za znane postacie historyczne, aktorów, piosenkarzy, sportowców i bohaterów filmów i kreskówek.

Podczas przerw puszczane były piosenki w języku dominującym danego dnia, klasy przygotowały gazetki promujące naukę języków obcych, oraz ulotki. Odbyły się także liczne konkursy językowe przygotowane przez nauczycieli języka angielskiego i niemieckiego:
– Konkurs gramatyczno-leksykalny z języka angielskiego dla klasy III i klas IV-VI eliminacje szkolne do międzyszkolnego konkursu języka angielskiego pod patronatem Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Bucze pt. „English Master – Mistrz Języka Angielskiego”
– Konkurs dla klas IV-VI na plastyczną interpretację przysłowia angielskiego
– Konkurs dla klas I-II na kaligram w języku angielskim
– Konkurs gramatyczno-leksykalny jęz. niemieckiego „Der Die Das”
– Konkurs jęz. niemieckiego na tłumaczenie przysłów.
– Konkurs wiedzy o państwach niemieckojęzycznych DACH
– Finał międzyszkolnego konkursu piosenki anglojęzycznej.

Aneta Biel