TEATRALNE LUSTRA 2024

Koło teatralne „MISZMASZ” działające w naszej szkole zostało uhonorowane dwoma wyróżnieniami w 12. Konfrontacjach Teatrów Dzieci i Młodzieży „Teatralne Lustra”, które odbyły się w dniach 22 – 23 maja 2023 r. w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku.

„Teatralne Lustra” to projekt artystyczno – edukacyjny, którego celem jest prezentacja dokonań teatrów dziecięcych i młodzieżowych regionu tarnowskiego oraz stworzenie możliwości wymiany doświadczeń i doskonalenia warsztatu teatralnego instruktorów i zespołów. Organizatorem przedsięwzięcia jest Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Brzesku. Honorowy patronat nad imprezą objął burmistrz Brzeska –Tomasz Latocha oraz starosta brzeski – Andrzej Potępa. Całość koordynowała Ilona Stanaszek z Małopolskiego Centrum Kultury Sokół w Nowym – Biuro Organizacyjne w Tarnowie.

W tym roku na scenie zaprezentowało się 16 zespołów teatralnych, które oceniał Zespół Konsultantów w składzie:

Matylda Baczyńska – aktorka, reżyserka, dyrektor artystyczna Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie
Anka Graczyk – aktorka
Kamil Toliński – aktor

„Trójkę”  reprezentowały dwa zespoły, którym przyznano

WYRÓŻNIENIE
za różnorodność środków scenicznych, zaangażowanie zespołu i siłę głosu w spektaklu                        „Nie wszystko złoto, co się świeci”

WYRÓŻNIENIE
za spójny plastycznie świat budowany również choreograficznie w spektaklu „Kiedy po zimie nadchodzi wiosna”

O scenariusz, reżyserię, muzykę i scenografię spektakli zadbały panie Agata Kawalerczyk i Magdalena Głowacka – Zastawnik. Wielką pomoc i wsparcie okazali nauczyciele: pan Michał Seremak (przygotowanie muzyki do spektaklu Nie wszystko złoto, co się świeci) pani Monika Kowal – Osyba (pomoc w przygotowaniu kostiumów), pani Barbara Zelek (konsultacje muzyczne), pani GabrIela Dziegiecka – Ożóg (pomoc w organizacji występu naszego zespołu), pani Monika Piechowicz (konsultacje logopedyczne).

W nagrodzonych spektaklach wzięli udział:

Nie wszystko złoto, co się świeci –  Anna Kolbusz, Karolina Sułek, Joanna Żak, Hubert Bernacki, Zuzanna Kapcia z klasy V a; Alicja Góra, Franciszek Krzyżak, Julia Tobiasz z klasy VI a; Marcelina Dyba, Kaja Górka, Kamila Hebda, Izabela Nowicka z klasy VI b; Aniela Kołodziej, Zuzanna Sobusiak, Matylda Pamuła, Karolina Mrówka z klasy VI c; Hanna Walczak z klasy VII d.

Kiedy po zimie nadchodzi wiosna – Kamila Chrabąszcz, Kaja Górka, Lena Łabno, Izabela Nowicka, Emilia Odroń z klasy VI b; Nadia Popielarska z klasy VII b; Maria Bąk, Hanna Duda, Wojciech Handzlik, Hanna Walczak, Martyna Śliwa z klasy VII d; Natgan Popielarski z klasy VIII a; Amelia Jurczyk, Korneliusz Pyrek, Milena Rożek z kasy VIII b.

Wszystkim młodym aktorom serdecznie gratulujemy i życzmy kolejnych sukcesów.

Zdjęcia: PSP 3 Brzesko, MOK w Brzesku