Gminny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii 2024”

19 kwietnia 2024 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Buczu już po raz 21. odbył się konkurs ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli JM Rektor Akademii Tarnowskiej prof. Małgorzata Kołpa, Burmistrz Brzeska Tomasz Latocha oraz Małopolski Kurator Oświaty. Do zmagań przystąpili uczniowie ze szkół podstawowych z gminy Brzesko. Naszą placówkę reprezentowali:

– w kategorii klas V – VI: Karolina Sułek z klasy V a i Zofia Bujak z klasy VI c.
– w kategorii klas VII – VIII: Lena Krzywacka z klasy VII a i Michał Śnioszek z klasy VII c.

Uczniów do konkursu przygotowały: pani Dorota Wójcik, pani Edyta Szczepanek i pani Justyna Krzywacka.

Uczestnicy konkursu najpierw zmierzyli z najeżonym trudnościami dyktandem a następnie z testem językowym. Wszyscy dzielnie walczyli o tytuł „Mistrza ortografii”, wykazując się znakomitą znajomością zasad ortograficznych. Ostatecznie na podium stanęło aż trzech reprezentantów naszej szkoły, zyskując następujące lokaty:

w kategorii klas V – VI
II miejsce: Zofia Bujak
III miejsce: Karolina Sułek

W kategorii klas  VII – VIII
I miejsce: Michał Śnioszek

Wszyscy uczestnicy ortograficznych zmagań wraz z opiekunami otrzymali podziękowania za udział w konkursie z rąk pana dyrektora PSP w Buczu, przedstawicieli Kuratorium Oświaty w Krakowie i Akademii Tarnowskiej.

Naszym reprezentantom serdecznie dziękujemy za wysiłek włożony w przygotowanie do konkursu, gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.