Konkurs plastyczny „Wszechświat czterech żywiołów”

I miejsce Julii Sieniateckiej w konkursie plastycznym „Wszechświat władcą czterech żywiołów” organizowanym w ramach XVI Festiwalu Nauki w Krakowie.

Z satysfakcją informujemy, że uczennica naszej szkoły Julia Sieniatecka za pracę plastyczną przygotowaną pod kierunkiem p. Doroty Wojtyś na konkurs: „Wszechświat władcą czterech żywiołów” organizowany w ramach XVI Festiwalu Nauki w Krakowie przez jego głównego organizatora Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej, zajęła
I miejsce w kategorii klas IV –VI. Tematem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu jest „Czas i przestrzeń”, festiwalu będącego wydarzeniem popularnonaukowym organizowanym przez krakowskie uczelnie wyższe oraz instytuty naukowe Polskiej Akademii Nauk  z udziałem przedstawicieli środowiska pozauczelnianego: instytucji kulturalnych i artystycznych oraz władz Miasta Krakowa.

Jak poinformował organizator na konkurs wpłynęło 1500 prac, a oceniała je komisja
w składzie: prof. dr hab. Kazimierz Karolczak – Przewodniczący Rady Programowej XVI edycji Festiwalu Nauki w Krakowie, dr hab. prof. UP Robert Stawarz – Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego XVI edycji Festiwalu Nauki w Krakowie, dr Marcin Dymek – Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, dr Marcin Klag – Wydział Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, tak więc I miejsce i sukces naszej uczennicy tym bardziej cieszy.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w czwartek 19 maja 2016 r. na Scenie festiwalowej Rynku Głównego w Krakowie. Podziękowania ze sceny zostały skierowane zarówno do uczestników jak i nauczycieli, którzy przygotowali uczniów do konkursu.

Gratulujemy!