Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W poniedziałek 6 maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

233 lata temu posłowie wybrani przez obywateli Rzeczypospolitej przyjęli pierwszą europejską konstytucję. Aby upamiętnić to wydarzenie nauczyciele oraz uczniowie przygotowali występ artystyczny, którego osią była prezentacja 108 – zwrotkowego wiersza pt. „O Konstytucji Majowej i innych polskich sprawach” autorstwa Barbary Tuzel Górczewskiej i Leszka Czajkowskiego. Wiersz wygłosili jego autorka oraz pan Michał Seremak. Ponadto młodzież z klasy 7 b pod opieką pani Małgorzaty Zwolak  zaprezentowała sceny rozbiorów, a chór szkolny pod batutą pani Barbary Zelek wykonał pieśni patriotyczne. Całości występu dopełniała prezentacja multimedialna przygotowana przez panią Grażynę Pleśniarską – Gwizdałę oraz tematyczna scenografia wykonana przez  panie Izabelę Łopatowską i Martę Kubalę – Szewczyk. Na zakończenie uroczystości pani dyrektor Dorota Wójcik wręczyła nagrody laureatom konkursów matematycznych, a następnie cała sala gromkimi głosami zaśpiewała kilka słynnych pieśni patriotycznych w ramach akcji „Młodzież Pamięta”.

Akademia była nie tylko ważną lekcją historii, ale też okazją do wspólnego świętowania ważnego dnia w historii Polski.