,, Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem”

XV MIĘDZYNARODOWY KONKURS ARTYSTYCZNY
im. Włodzimierza Pietrzaka pt.
,, Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem”

Celem konkursu było  inspirowanie dzieci i młodzieży do twórczości artystycznej jako doskonałego sposobu spędzania wolnego czasu służącego rozwoju osobowości.

Konkurs organizuje fundacja ,, Pro Arte Christiana ‘’ z Kalisza.   Skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 3 lat do 20. Od początku budzi duże zainteresowanie nie tylko wśród dzieci i młodzieży z Polski, ale także z odległych zakątków świata. Dotychczasowe edycje pokazały również, że trafia on do różnych środowisk – zarówno tych wielkomiejskich, jak i małych wsi im miasteczek. Odbiorcami są dzieci przedszkolne, młodzież szkolna, podopieczni ośrodków wychowawczych, świetlic terapeutycznych.

Uczestnicy mają szansę realizować się w trzech kategoriach artystycznych: plastycznej, fotograficznej oraz recytatorskiej, z których najliczniejsza zazwyczaj bywa ta pierwsza, a najmniej liczna ta ostatnia.

Młodzi artyści przedstawili wizje plastyczne i fotograficzne tematyki konkursu: Polska, moja Ojczyzna, moja rodzina, sport, kapliczki maryjne, szczęśliwy, kto sobie patrona Józefa ma za opiekuna, kosmos, Bóg Ojciec, światowe dni młodzieży w Lizbonie.    Konkurs w tym roku zgromadził 673 uczestników z Polski, Belgii, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Mołdawii, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych.

Z naszej szkoły w konkursie wzięli udział :  Alan Sukiennik z klasy 5a,  Wiktoria Wrona  z klasy 5b,  Zofia Bujak i Liliana Kordecka  z klasy 6c.

Grażyna Pleśniarska-Gwizdała