OGÓLNOPOLSKI    KONKURS HISTORYCZNO-PLASTYCZNY „NIGDY WIĘCEJ WOJNY”

Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 336 im. Janka Bytnara „Rudego” w Warszawie.

CELE KONKURSU

–  Promowanie idei wolności oraz suwerenności narodów i państw.
– Pogłębienie wiedzy historycznej uczniów na temat wydarzeń mających wpływ na  kształtowanie losów naszej Ojczyzny.
– Pielęgnowanie i utrwalanie wartości patriotycznych oraz szacunku dla osiągnięć  Polski Niepodległej.
– Promowanie wśród uczniów poszukiwania różnych źródeł informacji o dziejach Polski oraz własnego regionu, miasta, powiatu.
– Motywowanie uczniów do rozwijania pasji historycznych i artystycznych.
–  Kształtowanie wrażliwości estetycznej.
– Wzbogacenie warsztatu plastycznego i rozwijanie różnorodnych form i technik   plastycznych.
–   Umożliwienie prezentacji uzdolnień.

Konkurs kierowany był do uczniów szkół podstawowych klas VI-VIII.

Tematem była  twórcza interpretacja hasła: „Nigdy więcej wojny”.

Uczestnicy mieli zaprezentować dowolne wydarzenie, postać, symbol lub miejsce, które miało istotny wpływ na kształtowanie losów naszej Ojczyzny w formie pracy plastycznej.

Z naszej szkoły w konkursie wzięli udział:  Filip Krzyściak z klasy 5a,    Miłosz Wójcik  z klasy 6c,  Lena Krzywacka  i Lidia Pytka z klasy 7a  oraz Milena Wójcik z klasy 8b.

Grażyna Pleśniarska-Gwizdała