Teatralne Lustra 2016

W dniach 9 – 11 maja 2016 r. w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym Brzesku odbyły się 5. Konfrontacje Teatrów Dzieci i Młodzieży TEATRALNE LUSTRA. Celem przedsięwzięcia była m. in. prezentacja dokonań artystycznych teatrów dziecięcych i młodzieżowych subregionu tarnowskiego, ukazanie różnorodnych form wypowiedzi teatralnej i doskonalenie warsztatu teatralnego instruktorów i zespołów. Corocznie organizatorem Konfrontacji jest Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu oraz Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Brzeska – Grzegorz Wawryka oraz Starosta Brzeski – Andrzej Potępa.

Po obejrzeniu dwudziestu czterech przedstawień teatralnych ( w tym 16 w kategorii teatrów dziecięcych i 8 w kategorii młodzieżowej)  Zespół Konsultantów w składzie: Ewa Cypcarz Bogucka – aktorka, Bogdan Słomiński – aktor, Jacek Milczanowski – aktor, reżyser, autor scenariuszy i adaptacji scenicznych postanowił przyznać w kategorii teatrów dziecięcych

wyróżnienie 1. stopnia  Kołu Teatralnemu MISZMASZ z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku  za spektakl „Niże, wyże i inne zjawiska nieco mniej pogodowe”

Autorką scenariusza do spektaklu jest pani Agata Kawalerczyk. O reżyserię, muzykę i oprawę scenograficzną zadbały panie: Agata Kawalerczyk, Edyta Szczepanek, Magdalena Głowacka – Zastawnik i Katarzyna Zelek.

Wielkie słowa uznania należą się również aktorom, którzy włożyli wiele pracy w przygotowania do przeglądu. W przedstawieniu wzięli udział:

Marcelina Żurek, Weronika Pajor, Sebastian Płachta, Julia Sieniatecka, Emilia Woda, Katarzyna Chudyba, Karolina Pałach, Zofia Rudnik, Daria Lewandowska, Joanna Kusiak, Zuzanna Sacha, Katarzyna Stanisławczyk, Adrian Smaluch, Kacper Fijołek, Anna Mleczko, Małgorzata Leś, Franciszek Garbień, Maria Kraj, Anna Zych, Emilia Kowal, Anna Słota, Wiktoria Mleczko, Wiktoria Łanocha, Igor Grabowicz, Filip Pytka, Szymon Jaworski, Krzysztof Gadowski, Maja Zachara, Emilia Janik, Gabriela Woda, Rozalia Zelek, Julia Hajdo.

Każdy zespół uczestniczący w Konfrontacjach otrzymał nagrodę finansową, okolicznościowy dyplom oraz słodycze.