Światowy Dzień Książki 2016

Książka towarzyszy człowiekowi od chwili, gdy jako małe dziecko wyciąga po raz pierwszy rękę po kolorową historyjkę z obrazkami. W latach szkolnych niesie wiedzę i rozrywkę. W okresie dojrzałości pomaga
w samopoznaniu, ukazując życie w różnorodnych jego formach i przejawach. W starości jest nierzadko jedyną pociechą. Książki nie można porównać z żadną inną formą rozrywki kulturalnej. Dzięki bowiem możliwości intymnego z nią obcowania oraz dzięki temu, że jest dostępna zawsze, kiedy sobie tego życzymy – utwór literacki góruje nad innymi środkami przekazu. Uczniowie i nauczyciele pokazali nam jak można się bawić treścią książki w  przedstawieniu pt. „Królewna się nudzi”. Spektakl został przygotowany w ramach
 Światowego Dnia Książki przez panią Anetę Franczyk, panią Lucynę Szot i panią Katarzynę Iskrę nad oprawą muzyczną czuwała pani Iwona Mikołajek i pani Janina Górska.

W przedstawieniu wystąpili: Gabriela Dziegiecka –Ożóg – narrator, Anna Duch – królowa, Monika Piechowicz – Baba Jaga, Katarzyna Pytel – bibliotekarz, Ks. Maciej Śmigacz – król, Ks. Jacek Walczyk – narrator, Agnieszka Święch – czarownica Matylda, Magdalena Wojnicka – poddana, Katarzyna Błędowska – poddana, Katarzyna Zelek – poddana, Michał Seremak – kot. Uczniowie: Anna Zych – królewna, Franciszek Garbień – Sowa i Kamila Górka.
W ostatnich tygodniach szkoła promowała książki i ich czytanie poprzez wystawy, lekcje biblioteczne
i konkursy. Uczniowie klas IV,V,VI wzięli udział w konkursie Pięknego Czytania.
 Konkurs rozegrał się
w dwóch etapach : klasowym i międzyklasowym w trzech kategoriach klasy IV, V, VI. Laureatami zostali:

w kategorii klas IV:  I miejsce –Julia Chrabąszcz kl. 4c, II miejsce Jacek Bukowski kl. 4c, III miejsce Karolina Hebda kl. 4b, w kategorii klas V: I miejsce Anna Zych kl. 5c, II miejsce Aleksandra Świerczek kl. 5d, III miejsce Adrian Smaluch kl. 5d, wyróżnienie otrzymał Franciszek Garbień kl. 5c, w kategorii klas VI: I miejsce Marcelina Żurek kl. 6b, II miejsce Filip Warczakowski kl. 6v, III miejsce Weronika Idzi kl. 6d.

Podczas uroczystości swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej pani Maria Marek, Kierownik Oddziału dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej pani Karina Legutek oraz Kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Brzesku pani Alicja Koźmińska.