Franciszek Nowak z kl. 3A Gminnym Mistrzem Ortografii

9 maja 2024r w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jadownikach odbył się XVII Gminny Konkurs Ortograficzny pod honorowym patronatem Burmistrza Brzeska Pana Tomasza Latochy. O tytuł „Mistrza Ortografii 2024r” rywalizowało 23 uczniów klas trzecich z 10 szkół podstawowych gminy Brzesko.

Gminnym Mistrzem Ortografii 2024r został uczeń naszej szkoły  Franciszek Nowak z klasy 3a. Naszą szkołę reprezentowała również Wiktoria Hudy z kl. 3a, która zajęła 5. miejsce oraz Emilia Sacha również z kl.3a.

Ortograficzne zmagania cieszą się dużym zainteresowaniem, toteż 24 uczniów naszej szkoły wzięło również udział w szkolnych eliminacjach Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego Kaktus.
Uczniowie, którzy uzyskali wymaganą liczbę punktów przeszli do finału konkursu  odbywającego się w Krakowie. Byli to: również Franciszek Nowak, Wiktoria Hudy, Emilia Sacha- wszyscy z klasy 3a oraz i Michał Kłos z klasy 3c. Uczniowie mogli w praktyce wykorzystać wiadomości z zakresu ortografii i interpunkcji. Rywalizacja była zacięta. Uczniowie licznych szkół z województwa małopolskiego wyłonieni podczas szkolnych eliminacji, aby sprawdzić swoje umiejętności zmierzyli się z przepełnionym pułapkami dyktandem.

Na podstawie uzyskanych wyników można stwierdzić, iż uczniowie naszej szkoły biorący udział w konkursie, doskonale przyswoili zasady ortografii i umieją posługiwać się nimi w praktyce.
Zarówno Franio-5.miejsce, Wiktoria-8.miejsce, Emilka i Michał w Finale Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego pod honorowym patronatem Wojewody Małopolskiego, Marszałka Województwa Małopolskiego, Prezydenta Miasta Krakowa i Małopolskiego Kuratora Oświaty otrzymali Wyróżnienia.
Gratulujemy  uczniom, którzy włożyli wiele wysiłku w przygotowanie się do konkursu i życzymy dalszych sukcesów w ortograficznych zmaganiach!